Davetsiz Hayat'a hoşgeldiniz, 15 Aralık 2017

2016 DGS Başvuruları Başladı

2016 DGS Başvuruları Başladı

Açıköğretim Önlisans Programları ile Meslek Yüksekokulları mezunlarının lisans öğrenimine ,(DGS) Dikey Geçiş Sınavlar başvuruları bu gün başladı.

ÖSYM’nin resmi internet sitesinden duyurduğu habere göre, 31 Temmuz’da yapılacak olan DGS başvuru işlemleri 13 Haziran’a kadar da devam edecek ve Yüseköğretim programlarına Dikey GEçiş Sınavları için başvuracak adaylarda, açııköğretim önlisans programlarından veya meslek yükeskokullarından mezun olma şartı aranacaktır. Bu yıl son sınıfta olup vede staj dışındaki mezuniyet şartını sağlamış olan adaylar sınava başvurabilecektir.

Yurt dışında mezun olup denkliği kabul edilen öğrenciler ve KKTC meslek yüksekokullarında son sınıftaki öğrenciler ve mezun olan adaylarda DGS  sınavına başvuruda bulunabilecek.

Meslek yüksekokulu  son sınıf öğrencileri vede mezunları kendi alanındaki özel yetenek sınavı yada merkezi sistemle de öğrenci alan 4 yılık olan lisans programlarına dikey geçiş yapmak istiyorlarsa DGS sınavına girmek zorunda oalcaklar.

DGS’ye başvurmak isteyen adaylar ise,
2016 DİKEY GEÇİŞ SINAVI KILAVUZU” ile ” Aday Başvuru Formuna” sınav başvuru süresi içinde ÖSYM’nin resmi internet sitesi olan “ http://osym.gov.tr” internet adresinden ulaşabilecek.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz