Davetsiz Hayat'a hoşgeldiniz, 15 Aralık 2017

2016 LİSANS KPSS SONUÇLARI AÇIKLANDI

2016 LİSANS KPSS SONUÇLARI AÇIKLANDI

2 yıl arayla yapılan Lisans KPSS geçtiğimiz günlerde de yapıldı. Bu sınava bir çok memur adayı katıldı. Heyecan ile atama bekleyen ve bir devlet kurumuna yerleşmek isteyen adaylar sabırsızlıkla sınav sonuçlarının açıklanmasını beklemektedirler. OSYM bu konularda oldukça hızlı davranmasını biliyor. Adayları çok fazla bekletmeyerek Lisans KPSS sonuçlarını açıkladı. Bir çok kişi bu sonuçları beklerken strese kapıldı ve belkide saçlarını döktür. Şaka bir yana hayatlarında çok falan önem taşıyan ve geçilmesi gereken son engel olan 2016 Lisans KPSS sonuçları açıklandı. Peki bu sınavın sonuçlarını nasıl öğrenebiliriz?

 

KPSS SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

OSYM her zaman olduğu gibi kendi web sitesi üzerinden sınavların sonuçlarını yayınlamaktadır. Yayınlamadan önce de bir duyuru yapmaktadır. Bekleyen adayların bu sonuçlara göre bir tercih yapması gerektiğini de vurgulamaktadır. 2016 KPSS sonuçları açıklandı.

KPSS sonuçları açıklandı ve tercih zamanı geldi. Peki tercih yaparken nelere dikkat etmemiz gerekiyor?

Bu konuda dikkat edilmesi gerekenlerin en başında yerleştirme ücretleri gelmektedir. OSYM tarafından 15 Türk Lirası olarak belirlenen bu ücreti yatırmayanlar tercih yapma hakkına sahip olamıyorlar. Bu nedenle tercih yapmadan önce 15 lira olan bu ücreti yatırmayı unutmayınız. Peki KPSS tercih ücretini nerelere yatırabilirim?

2016 Lisans KPSS tercih ücretleri konusunda yatırabileceğiniz bankalardan biri Ziraat Bankası ATM ve İnternet bankacılığıdır. Aynı zamanda Halk Bank ATM ve İnternet bankacılığı, Akbank şubeleri, Akbank ATM ve İnternet bankacılığı, Kuveyt Türk şubeleri ve İnternet bankacılığı, Türk Ekonomi Bankası şubeleri ve İnternet bankacılığı ve son olarak Tüm PTT şubelerine yatırabilirsiniz.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz