Davetsiz Hayat'a hoşgeldiniz, 15 Aralık 2017

2016 LYS Sonuçları Açıklandı mı?

2016 LYS SONUÇLARI AÇIKLANDI

 

2016 yılı ile beraber bir çok lise son sınıf öğrencisi üniversite sınavlarına girdi. Bunlardan ilk etap olan YGS bitirildi ve bu sonuçlar ile barajı geçenler LYS’ye girmeye hak kazandılar. LYS’ye girenler bir an önce sonuçların açıklanmasını bekliyorlar.

2016 LYS SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

Herkes puanını aşağıdaki yorum alanına yazsın lütfen

 

2016 LYS ile beraber bir çok gencin hayalleri can buldu. Kimileri açıklanan bu sonuçlar ile istedikleri üniversitelerin istedikleri bölümlerine girmeye hak kazandı kimileri ise hüsrana uğrayıp bir yıl daha beklemeyi göze aldı. Bir çok etaptan oluşan LYS bölümlere ayrılarak değişik günlerde ve haftalarda yapıldı. Üniversite adayları istedikleri bölümlere göre sınavlara girip sabırsızlıkla sonuçları beklemeye koyuldu. 2016 LYS sonuçları açıklandı.

YGS aşamasında barajı geçenler LYS’ye girdiler. Yapılan sınavlardan sonra sorular ve cevaplar gün içerisinde açıklandı. Soruları ve sorulara verdikleri cevapları hatırlayanlar alacakları puanlar ve girecekleri sıralamalar ile ilgili bir takım bilgilere ulaşabildi. Ancak kesin ve net olarak puanların açıklanması ise OSYM’ye kaldı. OSYM belirlediği gün ve tarihte 2016 LYS sonuçlarını açıkladı. Bu sonuçlardan sonra herkes tercihlerini yapabilecek ve istedikleri üniversitelerin bölümlerine girmeye hak kazanabilecekler.

LYS’ye giren milyonlarca öğrenci bulunuyor. Hepsinin sonuçları beklediği tartışma götürmez. Çoğu kişinin hayatımızı belirleyecek sınav diye nitelendirdiği bu sınavlar oldukça zorlu geçti. Çoğu kişiye göre zorlanmadan yapılabilecek soruların yer aldığı sınav sonuçları açıklandı! Sitemiz üzerinden tercihler ile ilgili ve seçebileceğiniz bölümler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda seçeceğiniz bölümün hangi üniversitede daha iyi bir geleceği olduğunu da öğrenebilirsiniz. Bunların yanında belirlediğiniz mesleklerin gelecekleri ve vaat ettikleri maaşları da öğrenebilirsiniz. İş imkanlarını itina ile hazırladığımız bölüme tercih yapmadan bir göz atmanızda fayda vardır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz