Davetsiz Hayat'a hoşgeldiniz, 16 Kasım 2017

2017 Bebek Bakıcılığı Maaşları ve İş İmkanı

2017 yılında  bebek bakıcılığıyla alakalı bir takım düzenlemeler geliyor.  Bebeklere  ebeveynlerin anne yada babalarının bakmaları durumunda  devlet tarafından bazı ödenekler yapılacak. Bu şu anda pilot illerde deneme aşamasında  ve  tüm Türkiye ‘de  uygulanmaya  başlanması biraz zaman alacak gibi.

Peki  bu uygulamadan yararlanamayan  diğer aileler bebek bakım  ücreti olarak neler ödüyor ?

Bebeklerimiz kıymetlilerimiz. Onları  güvenilir ellere teslim etmek istiyoruz. Aynı şekilde çalışmayan bayanlar  da bebek bakıcılığı işi  yapmak istiyor.  bebek bakıcılığı  baktığınız bebeğin yaşı, kendi  evinde mi  bakacaksın  yoksa  bebeğin evinde mi ?  şeklinde durumlara  göre  değişkenlik gösterebilir.

2017 yılında bebek  bakıcısı dadılık  ücretleri  saat başına 5 tl den 40  tl  ye kadar yükselebiliyor. Örneğin  Haftada  6 gün bakıyorsunuz. Günde  8 saat. Haftada  48 saat bebek baktığınız anlamına  gelir.  Ortalama  saatini  5  tl den anlaştığınızı varsayarsak bir aylık gelir hesabı

24 gün x 8 saat x 5 tl  =  960 tl yapar. 

Tabi  bu bir çok duruma  göre değişkenlik gösterebiliyor.

Bebek Bakıcılığı İş  İmkanı 

Bebek  bakıcılarını  çalışan  aileler arar. Genellikle eşi de çalışan memur aileler bebek bakıcısı arayışı içindedir. Devletin verdiği izinler ve emzirme süresi bittiğinde memur anneler bebekleri için dadı arayşı içine  girerler.

Bebek  bakıcılığı işi genellikle  eş dost vasıtasıyla bağlanan işlerdir. kariyer ve  eleman bulma sitelerinde  bu türlü ilanlar olsa da  ebeveynler  genellikle tanıdık  ve ya referans  olabilen insanlara daha da güvenebilmektedirler.

Bebek bakıcısı olmak sanıldığı kadar kolay değildir. Emanet aldığınız bebeğin baktığınız süreçte tüm sorumlulukları sizin üzerinizdedir. Bunun  için aileler bebek bakıcısı  ararken daha çok tecrübeli daha önce bebek bakmış  kişileri  tercih ederler…

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz