Davetsiz Hayat'a hoşgeldiniz, 16 Kasım 2017

2017’de Sigorta Acentası Nasıl Açılır?

2017’de Sigorta Acentası Nasıl Açılır?
Güzel bir gelir akışı isteyen yatırımcılar için sigorta acentası açma fikri çok cazip bir fikirdir. Bu acenta Hayat, emeklilik,  sağlık, otomobil, hasar gibi çeşitli konularda sigorta ürünleri satar.

2017 Sigorta Acentası Nasıl Açılır?
1-Öncelikle hangi ürünü sunacağınıza karar vermeniz gereklidir. Genelde firmalar kendilerini sınırlandırmak yerine farklı konularda sigorta planları uygular.
2-Ofis ekipmanları, kira sözleşmesi, maaşlar, personel giderleri ve mali sorumluluk için giderleri hesaplayın. Ayrıca işletme kredi ve sigortası için başvuruda bulunun.
3-Kafanızdaki düşünceye göre güzel bir işyeri bulun. İşyeri içinde müşterilerle görüşmek için konferans alanları ve birkaç ofis bulunmalıdır.
4- Bayilik almak veya kendi sigorta acentanızı açmak arasında bir seçim yapın. Bayilik alırsanız kurumsal, sağlam bir firma adı altında yer alırsınız ve finansal destekler alabilirsiniz. Kendinize güveniniz varsa kendi bağımsız sigorta acentanızı kurabilirsiniz.
5-Gerekli resmi kurumlara başvurarak almanız gereken ruhsat ve izinleri öğrenip almak için uğraşın.


Sigorta Acentası Açmak için Gerekli Koşullar
Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı tarafından yayınlanan Sigorta Acentaları Yönetmeliği’ni iyice okuyup, sigorta acentası açmak için gerekli şartları öğrenmek sizin bu yoldaki en büyük yardımcınız olacaktır.
Sonrasında Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı’na başvuruda bulunup uygunluk belgesi almanız gerekli. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne acentelik için başvuru yapıp, levha kayıt işlemlerini gerçekleştirerek ikinci adımı atlatmış olursunuz.
Türkiye’de yerleşik olmanız, medeni hakları kullanma ehliyetine sahip olmak, belirli suçlardan dolayı hüküm giymemiş veya ceza almamış olmak, önceden yaptığınız ticari işlerde iflas etmemiş olmak, konkordato ilan etmemiş olmak ve son olarak teknik personel vasıflarına sahip olmak gibi şartlara uygun olunması gerekli. Ayrıca 25.000 ₺ sermayeye sahip olmak gerekli.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz