Davetsiz Hayat'a hoşgeldiniz, 15 Kasım 2017

2017 Evde Kokulu Sabun Yaparak Para Kazanmak

Evde Sabun Nasıl  yapılır ? 

Evde sabun yaparak para kazanılabilir mi ? Tabi ki kazanılabilir. Bunun için ilk önce evde nasıl kokulu sabun yapabiliriz bunu öğrenmemiz lazım. Bu  konuda  evde sabun nasıl yapılır , ve yapılan kokulu sabun nasıl satılır bu  konuda bilgiler vereceğiz.

Sabun yapımı için gerekli malzemeler; 

 • Sabun bazı
 • Sabun boyası
 • Alkol
 • Sabun esansı
 • Sabun kalıbı

Kokulu sabun yapılışı; 

 • ilk önce sabun bazını cam bir  kaba koyup benmari yöntemi ile eritiyoruz. Sabun ortalama 60 C de  erir. kaynatmadan tamamen eriyince ocaktan alıyoruz. İçine  damla damla boya ilave edip istediğimiz rengi alana kadar karıştırıyoruz. ( Sabun bazını renkli olarak alırsak  bu işlemi yapmaya gerek yoktur. Daha sonra  içine  birkaç damla esans  ilave ediyoruz. Son olarak dökeceğimiz kalıbın içine  bir miktar alkol sıkıyoruz  sprey şeklinde. Daha sonra  buraya sabun çözeltimizi  döküyoruz. Döktükten sonra da sabunun üzerine bir iki fıs  alkol sıkıyoruz. Ve  kurumaya bırakıyoruz. sabunumuz  tamamen sertleşince kalıptan yavaşça çıkarıyoruz  işlem tamam .

Hediyelik Silikon Sabun Kalıpları; 

Özellikle  doğum günü, düğün, yeni bebek doğumlarında  hediyelik olarak dağıtılan kokulu özel şekilli sabunlar hazırlamak  için silikon sabun kalıpları kullanılır . Diğer işlemler yukarıdaki ile aynıdır .  En çok kullanılan silikon sabun kalıplarını aşağıda paylaşacağız.

 • Yaptığınız  sabunları  eşinize  dostunuza  ve  ya  internet üzerinden satabilirsiniz. Özellikle instagram bunun için biçilmez kaftan.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Narin dedi ki:

  Kokulu taş yapimi icin ayni kaliplari kullanabilir miyiz

  1. Davetsiz Hayat dedi ki:

   Kokulu taş için silikon sabun kalıbı kullanılabilir. mantık aynıdır

 2. Melis naz dedi ki:

  Rengarenk sabun yapmak icin öneriniz?

  1. Davetsiz Hayat dedi ki:

   Rengarenk kokulu sabun yapmak için kalıba renkli sabun bazlarını sıra ile dökün. İlk renk biraz donsun sonra ikinci renk üçüncü renk şeklinde

Yorum Yaz