Davetsiz Hayat'a hoşgeldiniz, 15 Aralık 2017

2017 Ön Lisans Ne Zaman Açıklanacak

2017 Ön Lisans Ne Zaman Açıklanacak

Kpss yani kamu personeli seçme sınavı için bu yıl birkaç gün içinde sınavlar tamamen bitmiş olacak. Bundan sonraki dönem ise sınav sonuçlarının açıklanması ve yerleştirmeler olmaktadır. Kamu personeli seçme sınavı her eğitim durumu için ayrı bir tarihte yapıldığı gibi alan sınavlarda ayrı dönem ve tarihlerde yapılmaktadır. Buda sınav dönemi ve sonrasında oluşacak olan karışıklığı ortanda kaldırmak için yapılıyor. Lisans sınavı ve alan sınavları 2016 yılı bitti ve ilk yerleştirmeler başladı. Şimdi ise ek kontejan yerleştirmeleri yapılmaya başlanıyor. Ön lisans sonuçları açıklanmak üzere ve orta öğretimler de 20 Kasım 2016 sabahı sınava girecekler.

KPSS Önlisans Ne Zaman Açıklanır

Kpss 2017 Ön Lisans

Milli eğitim bakanlığı 2017 yılı için kamu personeli seçme sınav tarihi hakkında hiçbir açıklama hala yapmış değil. Yeni dönem sınav tarihleri veya yerleştirmeler hakkında kesin bir tarih açıklamayan yetkililer bu konu hakkında ne zaman tam bir açıklama yapacakları konusunda da hiçbir açıklamada bulunmadılar.

Bu Sene Yani 2016 Yılında Sınava Girenler Daha Avantajlı

2016 yılında kamu personeli seçme sınavına girenler geçen yıllarda girenlere oranla biraz daha avantajlı olmaktadır. Bunun sebebi ülkemizde yaşanan birçok durumdan kaynaklı olmasıdır. Bu sorunlardan kaynaklı kamu binalarında oluşan personel açığını kapatmak için eleman alımları geçen senelere oranla iki kat daha artış göstermiş bulunuyor. Sınav sonrası aldığınız puana göre yerleşebileceğiniz yerleri bulmak için birçok yol deneyebilirsiniz. Bunların başında kpss sınavı için eğitim veren kurumların rehberlik hocalarından yardım isteyebilir. Ayrıca internette yardım alabilirsiniz. Başka bir yol olan kamu personeli seçme sınavı yerleştirme sayfasından yardım alarak sınav sonucunuza bağlı nerelere yerleştirilebileceğinizi öğrenebilirsiniz. Doğru tercih yerleştirme yaparken oldukça önemli olmaktadır. Eğer sınav sonucuna yakın yerler terci ederseniz sizde ülkemize hizmet vermek için personel olabilir ve bu sayede memur olabilirsiniz.

 

Kaynak: http://www.nezaman.com.tr/1427/kpss-%C3%B6nlisans-sonu%C3%A7lar%C4%B1-ne-zaman-a%C3%A7%C4%B1klan%C4%B1r

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz