Davetsiz Hayat'a hoşgeldiniz, 16 Kasım 2017

2017 Zâbıt Katibi Maaşları Ne Kadar?

2017 Zâbıt Katibi Maaşları Ne Kadar?

Adalet Bakanlığı bünyesinde çalışan, hızlı anlama ve yazma yeteneklerine sahip zabıt kâtipleri mahkemelerde önemi olan çalışanlardan biridir. Zabıt Kâtipliği için lise mezunu olup KPSS’den 70 ve üzeri puan almak gereklidir. Eğer kişi lise mezunu değilse, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı 160 saatlik bilgisayar sertifikasını almalıdır.

Sonrasında ise Adalet Bakanlığı’nın düzenlediği personel alımlarına katılıp, mülakatlarından geçmesi gerekli. Mülakatın ilk sınavında klavye testi olur ve bu testi geçerseniz size Q ve F klavye verilir. Verilen klavyelerle doğru yazma oranınız %90’ı geçerseniz başarılı sayılırsınız.

İkinci sınavda ise genel kültür, tarih, coğrafya gibi konulardan oluşan güncel soruların olduğu test vardır. İşe alımınız ise sözlü ve uygulamalı sınavlardan alınan puanların ortalaması baz alınarak yapılır.

Zabıt Kâtibi Maaşları ve Çalışma Saatleri

Yeni başlayan personellere 2.000 ila 2.200 ₺ arası maaş verilir. Eğer işe başlayan kişi evli ve çocuklu ise ekstra olarak 200 tl maaş verilmektedir.

Çalışma saatleri ise sabah 08.30 ila akşam 17.30 arası olarak belirtilmiştir.

2017 Zabıt Kâtibi Maaşları / 15 Ocak Sonrası

Devlet memurlarının maaşlarına 1 Ocak 2017 tarihinden itibaren %3 oranında zam yapılmıştır. Asgari geçim indirimi tutarında artış olursa yine net maaşa yansıyacak bir artış söz konusu olacaktır.

15 Ocak 2017 itibari ile Zabıt Kâtibi Maaşları

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz