Davetsiz Hayat'a hoşgeldiniz, 15 Aralık 2017

2017’de Telefon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

2017’DE TELEFON ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

unnamed

Şimdilerde herkesin sıklıkla kullandığı ve vazgeçemediği teknolojilerin başında gelen telefonlar hayatımızda önemli bir noktadır. Gelişen teknoloji ile birlikte üretilen çeşitli akıllı telefonlar sayesinde işlerimizi, ödevlerimizi, günlük aktivitelerimizi rahatlıkla yapabiliyoruz. Bu derece önem arz eden telefonlar bazı durumlarda sorunlar çıkarabiliyorlar. Telefonu aldığınız ilk gün bile bozulma gösterebiliyorlar. İşte bu durumları engellemek adına telefon alırken dikkat edilmesi gerekenler hakkında küçük çaplı bilgilendirme yapacağız.

Öncelikle telefonların hayatımızda yerini bilmeli ve bu açıdan telefon alırken dikkat etmemiz gereken özellikler hakkında bilgi sahibi olmalıyız. İsteğimize ve kullanım amacımıza en uygun telefonu araştırmakla işe başlayabiliriz. Alacağınız akıllı telefon ile bir çok görüşmeye katılıp iş anlamında geliştirmeler yapacaksanız daha kaliteli ve işlev bakımından çeşitli özelliklere sahip telefonları seçebilirsiniz. Eğer sadece sosyal ağlarda dolaşıp, mesajlaşıp ve oyun oynamak gibi bir niyetiniz varsa alacağınız orta düzeyde bir telefon bu isteklerinize cevap verebilir. Hem fiyatından tasarruf etmiş olursunuz hem de amacınıza en uygun telefonu seçmiş olursunuz.

Telefonların şimdilerde en önemli sorunlarından biri de sürekli şarja takılması gerektiğidir. Önceden bir telefonun şarjı 3-4 gün arası dayanabilirken bu süre 1 gün ve hatta daha kısa sürelere indirilmiş bir durumdadır. Bu nedenle alacağınız telefonu seçerken pil ömrünün ne kadar dayanabileceğini öğrenmeli ve ona göre seçim yapmalısınız.

Akıllı telefon seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise ses kalitesinin ve görüntü ayarlarının iyi olmasıdır. Hayatımızın her alanında kullanabileceğimiz mikrofonları ve kameraları sayesinde bir çok işimizi halledebiliriz. Bir ses kaydı almamız gerekebilir. Telefonun mikrofon özelliği ya da kamera seçenekleri ne kadar kaliteli olursa ve düzgün çalışırsa işimiz o kadar kaliteli olabilir.

Telefonların işletim sistemlerine çok dikkat etmemiz gerekir. Öncelikli olarak Android telefonların diğerlerine göre daha yaygın olması ve her amaca hizmet etmesi bu tercihin başlıca sebepleri arasındadır. Ancak IOS adına çıkarılan bazı uygulamaların Android telefonlarda kullanılamaması başlıca sorunlardan biridir. Bu nedenle yapacağınız işlemlerin ve kullancağınız uygulamaların listesi çıkarılarak işletim sistemine göre telefon seçmeniz en doğru akıllı cihazı bulmanıza yardımcı olabilir.

Depolama da oldukça önemlidir. Bazı telefonlarda dahili hafıza kart desteği bulunurken bazılarında ise bulunmayabiliyor. Bu durum da telefon hafızasının yetersizliği açısından sorun teşkil edebiliyor. Yapacağınız işlere ve kullanacağınız amaca göre, gerek hafızayı belirleyebilir gerek hafıza kart desteği bulunan telefonları seçebilirsiniz. Önemsiz gibi görünse de bir çok kişi telefonun hafızasının yetersiz bulabiliyor. Bu nedenle tekaradan yeni bir telefon alma ihtiyacı duyabiliyor. Bu gibi durumlar ise bütçe açısından zarar oluşturabiliyor. Telefonların depolama hafızasını iyi değerlendirmelisiniz.

Son olarak alacağınız telefonun RAM ve işlemcisini iyi bilmeli ve gerektiği noktalarda daha yüksek kaliteli telefonlara yönelmelisiniz. RAM kalitesinin düşük olması yapacağınız işlerin verimliliğini de düşürebilir. Bu nedenle bu etmeni de göz önünde bulundurarak akıllı telefon seçimlerinizi yapabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz