Davetsiz Hayat'a hoşgeldiniz, 16 Kasım 2017

Acil Tıp Teknisyenleri ATT ler Neden İş Bulamıyor ? ATT Maaşları

Acil Tıp Teknisyenliği  ( ATT) Nedir  ? Ne iş Yapar ? 

Acil tıp teknisyenleri  genellikle hastanelere bağlı ambulanslarda ve  ya 122 acil servis birimlerinde  çalışan, kaza ,yaralanma vb ilk yardım gerektiren vakalarda ilk müdehaleyi gerçekleştiren kişilerdir.  4 yıl eğitim veren Avil Tıp Teknisyenliği bölümünü bitirerek , KPSS ile  kamu hastanelerinde ve ya özel hastanelerde  görev alabilirler.

Acil Tıp Teknisyeni son derece soğuk kanlı, dikkatli ve anında doğru karar verme yeteneğine sahip olmalıdır. Çünkü karşılaştığı durumlarda  insan  hayatı dakikalara bazen de saniyelere bağlı olabilir. Bu durumda ATT  doğru bir karar verip yerinde bir müdehale  ile çok başarılı bir karara  imza atabilir.

Acil Tıp Teknisyeni  genel anlamda  kazalarda ve aciliyet gerektiren vakalarda ilk müdeahaleyi yapan sağlık personeldiri.

Acil Tıp Teknisyeni Ne Kadar Maaş Alır ? 

Acil  tıp tenisyenleri kamu ve özel hastanelerde çalışabilirler. Şu anda  personel atamalarına ATT ataması son derece az da olsa  acil tıp teknisyenleri   başlangıç olarak 2000 tl ücret alırlar. Bu çocuk yardımı  , iş tecrübesi, bazı hastanelerde uygulanan nöbet tarifesine  göre artabilmektedir.

2017 yılında  acil tıp teknisyeni ataması çok fazla  yok. Okulu bitirenler atama bekliyor. Özel hastanelerde de şu anda  ATT alımı çok  az . Yeni mezunların işi daha zor.  Çünkü hastaneler personel alımlarında  tecrübeli eleman arayışındalar. Kimse  bir elemanın tecrübeli olması için önce bir kurumda çalışmaya başlayıp  tecrübe kazanması gerektiğinin farkında değil gibi davranıyor. Bu durum da çok can sıkıcı. Atama bekleyen acil tıp teknisyeni kardeşlerimiz inşallah bir an önce mesleklerine, hayallerine kavuşurlar.

 

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz