Davetsiz Hayat'a hoşgeldiniz, 15 Kasım 2017

Amigrumi Oyuncaklar Neden Tercih Edilmelir ?

Amigrumi oyuncak nedir ? 

Amigrumi oyuncak evde tığ veya şiş ile yapılan örgüden ve özel ipten yapılan oyuncaklardır.  Amigrumi yapımında en önemli noktalardan biri ip seçimidir. Kullanılan ipler özellikle % 100  pamuklu ve tüysüz olmalıdır. Saten ipler de  kullanılabilir. Bunun yanı sıra   oyuncağa  yapılacak aksesuarların da  organik keçe  yada bunun gibi organik kumaş malzemelerden seçilmesi gerekir. Yapıştırma, pul  vs aksesuarlar  kullanılmamalıdır. Göz ve burun seçiminde dahi dikkatli olunmalı kilitlenebilen  aksesuarlar tercih edilmelidir.

Peki  amigrumi  oyuncak neden tercih edilmelidir ? 

Piyasada  çocuklarımız için bir çok oyuncak bulunur. Özellikle  konu minikler ise  çeşit çoktur. Oyuncak seçiminde  özellikle  ilk uyku arkadaşı  oyuncağı seçerken  çok dikkatli olunmalıdır. Plastik, köşeli, sivri, sticker olan  vb bebeğimiz için güvensiz olan oyuncaklar tercih edilmemelidir.

Bunun  için evde kendiniz amigrumi oyuncak yapabilirsiniz. Yapacağınız  bu oyuncağın her dikişini  kendiniz yapacağınızdan  ne kadar güvenli ve steril olduğunu da bileceksiniz. Çünkü  küçük bir bebeğiniz var ise o oyuncağı mutlaka ağzına sokmayı deneyecektir.

Amigrumi oyuncak yapımı basittir. İnternetten videolar izleyerek evde amigrumi oyuncak yapabilir, hatta bunu meslek edinip satabilirsiniz de …

Amigrumi Tekniği İle Yapılan Oyuncaklar

Amigrumi tekniği kullanılarak yapılan oyuncaklardan bazı resimleri aşağıda sizinle paylaşıyoruz. Amigrumi  oyuncakta model sizin hayal gücünüze kalmıştır. Ama  internette en çok tercih edilen ve beyenilen amgrumi oyuncakları sizin için paylaştık…

 

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz