Davetsiz Hayat'a hoşgeldiniz, 16 Aralık 2017

Anne Sütü Nasıl Artırılır?

Anne Sütü Nasıl Artırılır?

Bebek gelişiminde oldukça önemli besinlerden biri de anne sütüdür. Bu yüzden annelerin ilk 6 ay boyunca bebeklerini emzirmeleri gerekmektedir. Fakat bazı annelerin sütü az olabilmektedir. Böyle durumlarda düzenli ve kaliteli beslenmeyle anne sütü artırılabilmektedir. Eğer sizin de sütünüz azsa ve artırmak istiyorsanız beslenmenize özen göstermeniz gerekir.

Anne Sütünü Arttırmak

[mavitext]Anne sütünü[/mavitext] artıran en önemli besinlerden biri sudur. Çünkü anne sütünün %87’si sudan oluşmaktadır. Bu yüzden anneler emzirme dönemlerinde annelerin günde en az 2,5-3 litre su içmeleri önerilmektedir. Ayrıca yulaf da[gritext] anne sütü[/gritext]nü artıran en önemli besin kaynaklarından biridir. Yulafı sabah kahvaltılarında tercih edebilirsiniz bu sizin tok kalmanızı da sağlayacaktır. Bunların dışında havuç ve rezene de süt artırıcı özellikte olan besinler arasındadır.

Üzüntü ile Stresten Kaçınmak Çok Önemli

Bebeğini emzirmekte olan anne adayları için bir diğer önemli faktör ise hem üzüntü hem de stresten kaçınmanız gerekmektedir. Üzüntü ve stres beyninizden ilgili hormonların salgılanmasını sağlayarak süt kesilmesine yol açar. Bundan dolayı da kendinizi mutlu edecek olan şeyleri yapmanız anne bebek sağlığını olumlu etkilemektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz