Davetsiz Hayat'a hoşgeldiniz, 17 Kasım 2017

Bebekler İçin En Sağlıklı Oyuncaklar – Amigrumi

Amigrumi Nedir ? 

Amigrumi  özel  örgü  ipleri kullanılarak tığ  ile  örülen çeşitli  figürlerde  elde edilen  oyuncaklara  verilen isimdir. Amigrumi  oyuncaklar özellikle  bebeklerin ilk uyku arkadaşları ve ilk örgü oyuncakları olarak  son zamanlarda  çok revaçtadır.

Amigrumi oyuncak yapımında  özel  ipler kullanılır. Bu iplerin özelliği pamuklanmayan ve örüldüğünde sert durabilen ipler olmalıdır. Özellikle pamuklanmayan ipler olması  bebeklerin ağızlarına  soktuklarında  ağızlarına ip  kaçmalarını önlemek  içindir.

Bu oyuncaklar  birçok  figürlerde  yapılabilir. Özellikle çizgi film karakterleri ve  ya örenin kendi  doğaçladığı  hayvan karakterlerinde  çok şık görünebilir. Amigrumi  oyuncaklar  yavaş yavaş ülkemizde  yaygınlaşmaya başlamıştır. Plastik  içeren  oyuncaklardansa  bebeklerin  ilk oyuncakları olarak amigrumi  oyuncaklar daha da revaçtadır.

Amigrumi Oyuncak Nereden Bulunur ? 

Amigrumi  oyuncaklar  genelde ev hanımlarının bebeklerine  hobi  olarak  yaptığı  küçük oyuncaklarla  başlar daha sonra  bu işi  başarabildiklerinde  ticari  manada  yapmaya başlarlar. Genelde  instgram sayfalarında  satılan amigrumi oyuncak çeşitleri gayet  yaygındır. Biz de  size  bu konuda  faaliyet gösteren bir instagram  kullanıcısını tanıtacağız.  Sepetçizade:

sepetcizade

Sepetçizade Kimdir ? 

Sepetçizade  penye  ipten penye sepetler yaparak başlamış bir instagram hesabıdır. Şu anda  faaliyetlerine  amigrumi oyuncak yapımını da eklemiştir. Birbirinden güzel şirin amigrumi oyuncak yapımı ile  bebişlere  ilk oyuncaklarını yapmaya devam etmektedir.

Sepetçizade  instagram  hesabına  gözatmak isterseniz buradan  ziyaret edebilirsiniz. Sepetçizade tarafından  yapılabilen oyuncakların bebek sağlığına zararı yoktur. Nako  pırlanta  marka ipler tarafından herhangi bir kimyasal yapıştırıcı  kullanılmadan üretilmektedir. İçinde doldurulan elyaf sanayi tipi değil, ev kullanımıda yastık ve yorganlarda kullanılan elyaftır.

Sipariş  için yorum  atabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz