Davetsiz Hayat'a hoşgeldiniz, 15 Aralık 2017

Bilgisayar Mühendisliği İş İmkanları

 Bilgisayar Mühendisliği

Bilgisayarda herhangi bir iş yapmayı, bir sorunu çözmek ile beraber bilgisayar donanımı ve yazılım tasarım uzmanı ve geliştirme uzmanı olmak için çalışılan iştir.

İş olanaklarının çok geniş olduğu bu bölüm, temeli lise dönemlerinde başlayan bir bölümdür. Bu bölümden mezun olan öğrenciler, bilgisayarları ilgili birçok işe ve alana kolayca uyum sağlayabilirler. Son yıllarda artan girişimcilik, yazılım mühendisliği, siber güvenlik gibi alanlar artmakta olup bu alanların en çok ilgi gören bölümü de yazılım mühendisliğidir.

Bilgisayar mühendisliğini kazanman kolaydır ancak bölümü okumak gerçekten de zordur çünkü bölüm de devamlı kodlarla uğraşıyorsunuz ve bu kodları ne kadar iyi bilirseniz iyi öğrenirseniz kendinizi o kadar geliştirirsiniz Ülkemizde bir çok bilgisayar mühendisi iş bulamıyor bunun başlıca sebebi ise kendini geliştirmemesidir.

Bilgisayar mühendisliği iş imkanları ülkemiz genelinde iyi değildir devlet dairesinde iş bulmak neredeyse imkansız kpss 90 puan gerekiyor diyeceksiniz zaten özel evet zaten alım genelde özelde var ancak özelde mezun çok olduğu için bilgisayar mühendislerinin içlerinden en iyilerini seçip alıyor yani bu bölümü okuyup işe girmek istiyorsanız öncelikle kodlama yani programlama işinde iyi olmalısınız ve kendinizi devamlı geliştirmeli ve güncelleştirmelisiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. WHAF dedi ki:

  güzel bir site

 2. LİG TV HD dedi ki:

  jyghjg

 3. ayberk dedi ki:

  vay be güzel

 4. Anonim dedi ki:

  GUZEL BIR SITE

 5. EmirGaming dedi ki:

  çok güzel

 6. ÇETİN ÇOLBAN dedi ki:

  güzel

Yorum Yaz