Davetsiz Hayat'a hoşgeldiniz, 18 Kasım 2017

Blog için içerik üreten siteler

blog-icin-icerik-bulmak

Blog Yazarken Nereden İçerik  Bulunur ? 

Blog yazarlarının  en çok zorlandığı şeyler içerik  bulma zorluğudur. Bu yüzden  içerik bulma konusunda  çeşitli  yöntemler geliştirilmiştir. Bu içerik  bulma yöntemlerine  deyinmek istedik.

  • Bot kullanarak içerik çekme
  • Kopyala yapıştır metodu ile  içerik  çalma
  • Re Write  tekniği kullanarak  makale yazma
  • Yabancı kaynaklardan  çeviri yapma

1 – Bot Kullanarak  İçerik Çekme: Özellikle bazı  wordpress  kullanıcıları  içerik çoğaltmak ve  google indexini arttırmak için bot kullanımına  başvurmaktadır. Çeşitli kategorilerde Türkiye’ nin önde gelen teknoloji, haber, sağlık, kadın, moda sitelerinin botlarını yapıp,  yazıları ve görselleri olduğu gibi kendi sitesine  aktarmak sureti ile  içerik kopyalamaktadırlar. Bu durum  siteniz için son derece zararlı olabilir.

Çünkü  botları  yapılan siteler zaten  kendini kanıtlamış index süreleri saniyeler olan  sitelerdir. Siz  bu yazıyı yayınlasanız dahi yeni arama motorları algoritmaları sayesinde  sıralamada altta kalmanıza neden olacaktır. Yazıda  özgünleştirme  yapsanız dahi  orjinal sitenin  sıralamasını aşmanız mümkün olmayacaktır. Telif açısından da sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bot kullanarak yazısını çektiğiniz portal  çeşitli haber ajanslarına üye olabilir. Siz de  bu konuyu alıntı yaparken aynı zamanda haber ajansının da içeriğini alıntı yapmış  olursunuz bu da  çeşitli  hukuksal sorunları da beraberinde getirmektedir.

2- Kopyala Yapıştır Metodu:  Bu yöntem  bot kullanımının manuel olanıdır. Kopyala yapıştır metodu ile içerik  girmek seo açısından en sıkıntılı yöntemdir. Çünkü karşıdaki sitenin biçim etiketlerinden kaynak kodlarına kadar her şeyi kopyalamanız mümkündür . Kodları not defterinde elemeniz bile  google nazarında spam  yemenize engel olmayacaktır. Kesinlikle  tavsiye etmiyoruz.

3- Re Write Tekniği:  Re Write  Türkçe anlamı ile tekrar yazma anlamına gelir. Diğer yöntemlere gören en iyisi ve doğrusu budur. Websiteniz için içerik üretmede  çok zorlanıyorsanız örnek makaleleri  okuyup  içeriği ve anlamı bozmadan  tekrar kendi cümleleriniz ile yazmanızdır. Ama dikkat edilecek husus  gerçeklik ve tanım içeren  içeriklerin değiştirilmemesi gerekir.

Örn: Bir kazada  10 kişi  yaralandı. ( Bu net bir bilgidir. Bu yazıyı  bir kazada  25 – 30 kişi  yaralandı  şeklinde değiştiremezsiniz. )

4- Yabancı Kaynaklardan Tercüme: Websitelere  içerik için başta büyük portal siteleri olmak üzere  bir çok webmasterin  ya da blog yazarının  kullandığı  yöntemdir. Yabancı blog ya da  konunuz ile alakalı içerik sitesi bulunur . Dil bilginiz var ise kendi yeteneğinizle, dil bilginiz yok ise google çevirileri kullanarak site  Türkçe’ diline çevrilir. Konuda anlatılmak istenen  büyük ölçüde anlaşılmış olur. Daha sonra bu  makale  düzgün bir dille ve seo uyumlu olarak tekrar yazılır. Bu şekilde özgün ve güncel  makaleler üretebilir siniz.

Dipnot: Blog yazarlarının en çok yaptığı hatalardan  biri hatta en önemlisi içerik üretirken özgünlükten ve seo kritlerlerinden uzak  makaleler üretmektir. Özellikle  kopya içerik  gerek  google  gerekse internetten para kazanmak için kullanılan  adsense için  engel olacaktır. Bu konuda ne kadar özgün makaleler üretirseniz o kadar başarılı olacaksınız. Unutmayın ki  özgün yazacağınız  tek bir makale bot ile  ve ya kopyalayarak  yazdığınız  yüz makaleden daha iyidir.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz