Davetsiz Hayat'a hoşgeldiniz, 15 Aralık 2017

Blogger Database DB Nasıl Kopyalanır?

blogger-hazir-db-database-indir

Blogger database nasıl kopyalanır , blogger db indir

Blogger Hazır Database  

Blogger  kullanıcıları özellikle forum sitelerinde  hazır  ”databese ” yani başka bir sitenin içeriklerini aramaktadır. Bu yazımızda size blogger blogdan içerik nasıl çekilir bunu anlatacağız. Bu konuyu anlatmadan önce bunu yapmanın suç olduğunu, yapsanız dahi sitenizin spam yeme olasılığının çok  olduğunu  unutmamanız gerekir.

Blogger database  kopyalama işini forum sitelerinde  ücretli olarak  yapmaktalar. Başka sitelerin  içeriklerini çekip para karşılığı onlarca insana satıyorlar.

Şimdi  başlayalım konumuzu anlatmaya. Mesela yabancı bir blog sitesi  var. İçeriklerini almak istiyorsunuz. Bunun  için yapmanız gerekenler çok basit. İlk önce içeriğini çekmek istediğimiz  blogger sitesine  giriyoruz. İnternet tarayıcınızda blog sitesinin adres  satırının sonuna  aşağıdaki  linki ekleyip enter basıyoruz.

[code]/atom.xml?redirect=false&start-index=1&max-results=500[/code]

Bu şekilde sitenin atom.xml  dosyasını çekiyoruz.  Bundan sonra yapmamız gerekenler de var. Masaüstünde yeni bir metin belgesi açıyoruz. Buradaki kodları  kopyalayıp ( CTRL+A)  yeni metin belgesine yapıştırıyoruz (CTRL+C). Daha sonra  farklı kaydet şeklinde kaydedip  ismini  örnekisim.xml   şeklinde yazıyoruz  ve  kaydetmeden hemen altta  Kodlama kısmı sekmesinden  UTF -8  olarak seçip kaydediyoruz.

Şu an site kopyalandı yedeğimiz hazır.  Daha sonra  blogger panelimize  giriş yapıyoruz.  Panelin alt tarafında  Diğer  kısmına tıklıyoruz. Ordan da  bloğu içeri aktar  kısmına  tıklıyoruz. Buradan  masa üstünde  oluşturduğumuz örnekisim.xml  dosyasını  seçiyoruz.

Önemli: Kopyaladığınız database deki  konuların direk paylaşılmasını istemiyorsanız  bloğu içe aktar yapmadan altta   yazıları direk  yayınla tikini kaldırın. Bu şekilde yayınlar taslaklara kayıt olur  ve düzenleyip tekrar yayınlama şansınız olur.

Blogger Database Kopyalama Hakkında

  • Yazımın başında söylediğim  gibi bu bir suçtur. Database  kopyalama  indirme işlemi  wordpress botları  gibi  sitenizin spama düşmesine neden olabilir.
  • Bu database  kopyalama şekli  yanlızca yazıları  çeker. Resimleri ve yorumları  çekmez
  • Her  blog sayfasının  yazılarını tam olarak  çekmeyebilir.
  • Çektiğiniz yazılarda rewrite yapmazsanız  seo açısından  hiçbir zaman başarılı olamazsınız.

Blog yazılarınızın  çalınmaması için ne yapabilirsiniz ? 

Bu işlemi sizin sitenizde yapmamaları  için;

Ayarlar –>  Diğer –>  Site içerik  takibi  kısmına gelin ve eğer burada site içerik  takibi açık  ise kapatın. Bu şekilde database  çalma , databese  kopyalama gibi  durumlara maruz  kalmazsınız.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz