Davetsiz Hayat'a hoşgeldiniz, 16 Kasım 2017

Blogger Resim Üzerine Gelince Pinterest Pin Düğmesi Eklentisi

Blogger Resim Üzerine Gelince Çıkan Pinterest Düğmesi

Blogger  kullanıcıların bir çoğu sitelerine gelen trafikleri google, yadex, bing  gibi arama motorları sayesinde almaktadırlar.  Bunun yanı sıra  bazı resim siteleri de  ziyaretçi kazanma konusunda etkilidir. Özellikle pinterest  bunların başında gelir. Blogger  kullanıcıları  pinteresti etkin olarak kullanmaktadırlar. Bir çok  blogger  bloglarında  resimler üzerine gelince açılan pinterest düğmesini kullanıyor. Bu da blogdaki fotoğraflarınızın direk  pinterest üzerinde paylaşılmasını sağlıyor.

Pinterest önemli resim platformlarının başında geldiğinden orada paylaşacağınız fotoğrafı hem onlarca ziyaretçi görecek hemde size backlink kazandıracaktır.

Blogger Pinterest Eklentisi Kurulumu: 

Blogger panelimize giriyoruz. Buradan Şablon > HTML düzenle kısmını seçiyoruz. Buradan da  Ctrl + F kombinasyonu ile </body> kodunu buluyoruz. Ve aşağıdaki kodu  </body>  kodunun bir satır üstüne ekliyoruz. 

 

[code]<script>
//<![CDATA[
var custom_pinit_button = "https://cdn.rawgit.com/jquerycods/pinit/master/Pinterest-PNG.png";
var pinit_button_position = "center";
var pinit_button_before = "";
var pinit_button_after = "";
//]]>
</script>
<script src=’http://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/1.8.2/jquery.min.js’ type=’text/javascript’></script>
<script id=’pinit-img-button’ src=’https://cdn.rawgit.com/jquerycods/pinle/master/pinterest-button.js’ type=’text/javascript’>
// Visit www.davetsizhayat.com Davetsiz Hayat Hayata Dair Ne Varsa.
</script>[/code]

 

Yukarıdaki kodu ekledikten sonra şablonu kaydediyoruz. Blog sayfamızda bir  resmin üzerine geldiğimizde otomatik pinterest pin butonu çıkacaktır. Herhangi bir problem var ise yorum olarak belirtebilir siziz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz