Davetsiz Hayat'a hoşgeldiniz, 15 Kasım 2017

Çağrı Merkezi Hizmetler İş İmkanları ve 2017 Maaşları

Son bir kaç yıldır birçok üniversitede kendine yer edinmiş bir bölüm Çağrı Merkezi Hizmetleri Bölümü. İlk mezunlarını yeni yeni veriyor olan bu bölüm, mezunlarını geniş bir iş potansiyeli vaat ediyor. Günümüzde neredeyse tüm operatör şirketleri, bankalar ve daha birçok büyük firma müşteri hizmetlerini çağrı merkezi aracılığıyla gerçekleştirmekte. Bu durum da kalifiye ve bol miktarda çağrı merkezi elemanı ihtiyacını doğuruyor.

Çağı merkezi elemanları büyük bir çoğunlukla işe 1.300 TL olan asgarî ücret ile başlamakta. Bu ücret oldukça seyrek de olsa birtakım büyük firmalarda 2.000 TL’ye kadar ulaşabiliyor. Asgarî ücret çok da doyurucu olmasa da, bunun üzerine ek olarak prim sistemiyle de çalışan çağrı merkezi elemanları biraz daha tatmin edici bir maaşa ulaşabiliyor.

Bazı çağrı merkezi elemanları vardiyalı sistemde çalışırken, standart iş saatleri içerisinde çalışanları da mevcut. Genelde maaşın yanına ek olarak yol ve yemek de işveren tarafından karşılansa da, internetteki birçok iş ilanı incelendiğinde yol ve yemeğin de çağrı merkezi elemanının üzerine bırakıldığının görünmesi mümkün.

İnsanın her türlüsünü görebildiğimiz 78 milyon nüfuslu ülkemizde, bir gün içerisinde onlarca, hatta yüzlerce insanın problemlerini çözmeye çalışmak ve onlarla sağlıklı iletişim kurabilmek şüphesiz hiç kolay bir iş değil. İşsizliğin kol gezdiği, birçok üniversite mezununun dahi mesleğini yapamadığı bu dönemde, çağrı merkezi elemanlığı birçoğuna bu anlamda bir çözüm olacaktır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. umutist dedi ki:

    Allah yardımcı olsun çağrı merkezi çalışanlarına. Çok zor bir meslek biz günde 4-5 kişi ile konuşsak beynimiz doluyor sıkılıyoruz bu işte saatlerce konuşmak dil dökmek çok zor

  2. Feyyaz Dostum dedi ki:

    Rahat ortamda yüz yüze temastan uzak güzel bir meslek ve iş alanı çok fazla

Yorum Yaz