Davetsiz Hayat'a hoşgeldiniz, 15 Aralık 2017

Çift Kamera Ne İşe Yarar Ve Nasıl Kullanılır

ÇİFT KAMERA NE İŞE YARAR VE NASIL KULLANILIR?

images (2)

2016 yılıyla beraber telefonlarda yer alan çift kamera özelliği bir çok işlev bakımından oldukça kullanışlıdır. Günümüz teknoloji ile paralel olarak gelişen akıllı telefonlar bu özelliği artık sık sık kullanmaya başlıyor. Çoğumuzun işine yarayacağı gibi profesyonel anlamda çekimler yapabilmemize olanak sağlıyor. Peki çift kamera ne işe yarar ve nasıl kullanılır? 

Bir çok telefonda yer alan ve daha uzun yıllar kullanılacağa benzeyen çift kamera özelliği gelecek yıllar daha da yaygınlaşacak. Çift kamera birbirinden bağımsız bir şekilde çalışmıyorlar. Yani aynı anda çalışan bu iki kamera sadece işlev bakımından farklılık gösteriyor. Biri renkli ve hareketli nesnelere odaklanırken diğeri ise renksiz ve hareketsiz, sönük duran objelere odaklanıyorlar. Bu sayede tek kameranın yapamadığı ve dar bir açıyla algılayamadığı nesneler ve objelere tek bir fotoğraf haline gelebiliyor. Geniş bir bakış açısı sağlayan çift kamera özelliği bir bakıma hareket eden ancak sabit olarak algılanan nesneleri de yakayabiliyor. 

Tek bir kamera ile çekilen görüntülerin hem netliği hemde yakalayabildiği enstantanelerin genişliği çift kameraya göre daha düşük oluyor. İki kamera ile üreticiler bu açıdan kullanıcılarına daha geniş çaplı görüntü ve canlılık sağlıyor. Çift kamera ile çekilen görüntüler hem netlik bakımından hem de çevre esansları bakımından birleştiriliyor. Bu sayede elinizde çok daha canlı kareler olabiliyor. 

Telefon üreticilerinin çift kamera kullanma nedenlerinden biri de daha ucuz fiyatlara daha net görüntülerin elde edilebilmesi. Bu sayede artık herkes çok daha kaliteli fotoğraflara ve videolara sahip olabiliyor. Maliyet bakımdan alınacak aparatlara göre çok daha ucuz olması da çift kameralı telefonların tercih nedenlerinden biri oluyor. 

Çift kamerada bulunan sensörler hem renkli hem de siyah beyaz görüntüler sağlıyor. Bu sayede bir kare üzerinde birleştirilen enstantaneler görenleri büyülüyor. Profesyonel fotoğrafçı olmanıza gerek kalmadan 2 kamera ile profesyonelce fotoğraflar ve videolar çekebiliyorsunuz. Bu anlamda çift kamera teknolojisi hayatımıza yenilik ve değişiklik katıyor. 

Çift kamera teknolojisi genel anlamda 2017 yılı ile birlikte tüm telefonlarda görülebilir. Dual kamera açısından çığır açacak yeniliklerin geleceği ve gün geçtikçe kendini geliştireceği bilinmektedir. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz