Davetsiz Hayat'a hoşgeldiniz, 15 Aralık 2017

Çocuk Gelişimi İş İmkanları ve 2017 Maaşları

Çocuk Gelişimi İş İmkanları ve 2017 Maaşları

Ülkemizde en gözde bölümlerden biri çocuk gelişimi bölümüdür. Bu bölüm, meslek lisesinde aynı bölümü okuyanlar için sınavsız geçiş hakkı sunmaktadır. Yani, lisede çocuk gelişimi bölümünde okuyanlar, aynı bölümün 2 yıllık yüksekokuluna sınavsız şekilde geçiş yapabilirle. İş olanağı fazla olduğu için de son yıllarda bu bölüme olan talep oldukça fazladır.

2 Yıllık Çocuk Gelişimi Mezunlarına İş İmkanları

Liseden başarılı bir şekilde mezun olarak gerekli şartları yerine getiren ve aynı bölümün 2 yıllık yükseköğretimine geçiş yapan öğrenciler, buradan mezun olduktan sonra aynı bölümün 4 yıllık lisans alanına yeterli puanı almaları durumunda dikey geçiş yapabilirler. Bunu yapamayan ve bölümden mezun olan öğrenciler için de geniş bir çalışma alanı vardır.

2 yıllık çocuk gelişimi mezunları, çocuk esirgeme kurumunda çalışabilirler. İhtiyaca göre ücretli öğretmenlik yapabilirler. Özel sektörde bulunan birçok rehabilitasyon merkezinde, kütüphanelerde, kreşlerde çalışabilirler. KPSS’den başarılı olmaları halinde devlet kurumlarında çalışabilirler.

Çocuk gelişiminin 2 yıllık bölümünden mezun olanlar özel sektörde asgari ücret ya da bunun biraz üzerinde maaşla çalışma imkanı bulurlar. Devlet dairelerinde ise 2000 TL civarında maaş alabilirler.

4 Yıllık Çocuk Gelişimi Mezunlarına İş İmkanları

Çocuk gelişimi bölümünün 4 yıllık lisans programını bitiren kişiler, KPSS’de başarılı olursa MEB’de öğretmen olarak çalışabilirler. Özel kurumlarda öğretmen ya da danışman olarak çalışabilirler. Devlet hastanelerinde ilgili bölümde çalışabilirler.

Devlet kurumlarına atanan 4 yıllık çocuk gelişimi mezunları 2500 TL’nin üzerinde maaş alırlar. Özel kurumlarda da bu ücrete yakın maaşlar alabilirler.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. esirr rr dedi ki:

  çocuklarımızı geleceye en iyi şekilde hazırlamamız gerekiyor.

 2. yılmaz dedi ki:

  güzel çalışma, teşekkürler..

 3. Anonim dedi ki:

  aynn bole olmalı zayen hll

 4. ÇETİN ÇOLBAN dedi ki:

  güzel

 5. Jolyn dedi ki:

  asalamualaikum buat all,,,,salam knl aja dr kamceer & salam pe,nahabatas,r,,aku sk permainan in i waloupun aku bru blajar jg. maju terus dan jangan menyerah oye

Yorum Yaz