Davetsiz Hayat'a hoşgeldiniz, 16 Kasım 2017

Depresyon ve Tedavisi

depresyon

Depresyon ve Tedavisi

Depresyon günümüzün en yaygın hastalığıdır ve kendi kendine geçtiği için çok fazla önem verilmeyen bir hastalıktır. Ağır buhranlar içe kapanıklık uzun süreli karamsarlık hali depresyon belirtileri arasında sayılmaktadır. 10 gün boyunca bu karamsar hali kesintisiz yaşamak depresyona işaret eder. Depresyon hastalarının genelde yüzde sekseni psikiyatriste gitmez. Ekonomik sorunlar veya gurur nedeni ile psikiyatriste gitmeyen bu insanlar depresyonu daha zor ve sancılı atlatırlar.

Depresyon Nedenleri
Depresyon beklentilerin karşılanmaması sonucu oluşur. İnsanlar hayattan bir takım beklentilere sahiptirler. Bu beklentiler bazı insanlarda çok yüksek bazı insanlarda az olabilir. Üst üste bu beklentilerin gerçekleşmemesi kişiyi karamsarlığa iter. Stres üzüntü ve beklentilerin karşılanamaması insanı bunalıma ve depresyona iter. Kişi hayattan hiçbir tat alamaz. Beklentilerini kısmaya başlar. Umutlarını söndürür. Ağır depresyon insanı intihara kadar sürükleyebilir. Çünkü bu dünyada yaşamamıza kaynak olan şey umutlarımızdır. Umutların yitirilmesi kişiyi bunalıma iter.

Depresyon Tedavisi
Depresyon tedavisi genellikle ilaçlarla olmaktadır. Kişi doktorun belirttiği dozda ve sürede bu ilaçları almak zorundadır. Bazı insanlar ilaç alımını yarıda keserek kendilerini iyi hissettiklerini belirtirler. Ancak depresyon yeniden geri döner. Sonra ilaçların alışkanlık yaptığı düşüncesine kapılırlar. Tedavi yarım bırakıldığında hastalığın yeniden gelmesi doğaldır. Depresyon ilaçları alışkanlık yapmazlar. İlaçların düzenli kullanılması ve belirtilen zamana kadar kullanılması gerekir.

Depresyon Doğal Tedavisi
Depresyon doğal tedavisi bitkisel ilaçlarla yapılabilir ama bu faydalar depresyonu tam olarak iyileştirmez. Sadece hastayı biraz daha iyi hissettirir. Valeryan otu bitkisi çay şeklinde demlenirse sedatif özelliği sebebi ile hastada rahatlama gevşeme meydana getirebilir. Aynı şekilde Gingo Blabo Bitkisi de beyindeki bazı noktaları uyararak bazı kimyasalların salgılanmasını arttırabilir. Kişiye rahatlık verebilir. Gül ağacı otu yasemin bitkisi de aynı etkileri gösterir. Anason bergemot otu karanfil tomurcuğu sandal ağacı otu da depresyon doğal tedavisinde kullanılabilen yan ürünlerdir.

Depresyonda Kişisel Önlemler
Depresyon hastaları hayata bakış açılarını değiştirmek zorundadır. Bir çıkmaza girdiklerinde ve çıkış yolu bulamadıklarında başka bir yol deneme azmini ve enerjisini toplamalı ve başka bir çözüm yolu aramalıdır. Hayat herkese eşit ve adil davranmayabilir. Beklentiler bütünüyle karşılanmayabilir. Hayatın kontrolü insan

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz