Davetsiz Hayat'a hoşgeldiniz, 15 Aralık 2017

Dermapen Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi

 

Dermapen tedavisi hakkında detaylı bilgi

Dermapen Nedir?

Dermapen, cildin bir tabakası olan epidermise zarar vermeden uygulanan bir yöntem. Gittikçe genişleyen, kırışıklık, dudak çevresindeki  yaşlanma belirtilerinin belirginliğini azaltmak için uygulanan bir yöntemdir. Cildin daha dinç görünmesini sağlar. Ayrıca cildi sıkılaştırır.

 

Dermapen yöntemi ABD’de 2012’de “en iyi cilt gençleştirme sistemi” olarak seçilmiştir. Dermapen tedavisi sadece cilt gençleştirme amaçlı kullanılmıyor. Ayrıca sivilce (akne) izleri, çatlaklar ve geçirilen cerrahi operasyonlar sonrasında oluşan izlerin kapatılması için de kullanılan bir yöntemdir.Tedavi özellikle el, yüz ve boyuna uygulanıyor.

 

Dermapen Nasıl Uygulanır?

Tedavi uygulanmaya başlanmadan önce cilt dezenfekte edilir. Mevcutsa makyaj artıkları temizlenir. Tedavinin uygulanacağı bölgeye saf hyaluronik asit uygulanıyor. Dermapen tedavisi özel bir cihazla uygulanır. Cihazda mikro iğneler bulunuyor ve bu iğneler sayesinde tedavi uygulanırken seri seri ciltte mikroskobik kanalların açılmasını sağlıyor. Ciltteki iyileşme mekanizmasını uyarıyor. Tedavinin seansından sonra peptid bir maske uygulanıyor. Cildi yatıştırması için. Dermapen tedavisi yaklaşık 30 dakika sürmekte. Yüzde kan dolaşımı arttırılarak, cildin elastikiyeti için gerekli olan “elastin” ve “kollajen” sentezinin gerçekleşmesi sağlanıyor. “Ne kadar sürede bitiyor?” sorusunun cevabı ise şu şekilde: 4 hafta ara ile en az 4 seans olarak uygulanan bu tedavi, doktor tarafınca tekrar uygulanmasının gereği duyulmayana dek sürüyor.

 

Cerrahi Uygulaması Olmadan Gençleşmenin Avantajları

 

 • Çizgilerin azaltılması
 • Cildin sıkıştırılması ve gerilmesi
 • Sivilce ve diğer lekelerin azaltılması
 • İyileşme sürecinin hızlanması
 • Tüm cilt tiplerinde sorunsuz uygulanabilmesi

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Anonim dedi ki:

  fiyatı ne kadar?

  1. beyuzman dedi ki:

   fiyatlar değişkenlik gösteriyor

 2. ahmet tatar dedi ki:

  dermapen tedavisi gerçekten de cilt için önemlidir ancak bu tedavinin doğru ve uzman biri tarafından uygulanması lazım ki istediğiniz cilde ulaşabilesiniz.

Yorum Yaz