Davetsiz Hayat'a hoşgeldiniz, 17 Kasım 2017

Elektronik Sigara İle Sigarayı Bırakabilir Miyiz?

Elektronik sigara bir nevi portatif nargiledir. Eğer  nargile  içerken  sigara isteginiz gidiyorsa elektronik sigara ile sigara bırakmak mümkün olabilir.  Elektronik sigaraya  likit  tütün konulurken içtiğiniz sigaradaki nikotin miktarı ile paralel başlanıp giderek aşağı çekilir. Bazı insanlar elektronik sigara ile sigara bağımlılığını  bırakma konusunda  araştırmalar yapıyorlar.

Öncelikle  Bağımlık Durumu Nedir ? 

Bazı insanlar  dudak tiryakisi. Dudak  tiryakisi olanlar sigarayı sadece ağızlarında  tutarlar. Bu insanlar sigarayı içmeseler de  ağızlarında  bir sigara  varken içe isteklerini bastırabilirler. Bu tip tiryakiler elektronik sigara  kullanarak sigara bağımlılığından  kurtulabilir.

Erken yaşta sigaraya başlayanlar da  elektronik sigarayı deneyebilir. Vücut nikotin  ihtiyacını yeterince alınca git gide  daha da azaltılarak bırakılabilir duruma  gelecektir.

Elektronik Sigaralar Patlıyor mu? 

elektronik-sigara-ile-sigara-birakmak

Elektronik Sigara İle Sigara Bağımlılığı Bırakılabilir Mi ?

Son zamanlarda elektronik sigaralar patlıyor , özellikle  kalem şeklindeki elektronik sigaralar patlıyormuş gibi  söylentiler  var. Sonuçta elektronik ve  pille  çalışan bir alet. Bazı durumlarda da patlaması gayet normal. Unutmayalım ki çok yakın zamanlarda Samsung telefonlar da  patlamaya  başlamıştı. Dünya devi olmasına rağmen  patlayan elektronik sigaralar kadar gündeme  gelmedi.

Çok Duman Çıkaran Elektronik Sigaralar 

Kalem şeklindeki elektronik sigaralardan sonra , biraz kalınları çıktı. Şimdi  de altında bataryası bulunan değişik bir sistem  piyasalarda. Bazılarına  yazılım bile atılıyor. Bu konuda da çok abartmamak lazım diye düşünüyorum. Sonuçta içeriğini çok da  bilmediğimiz  bir liktin rezistans  yardımı ile buharlaştırılan bir duman çekiyoruz. araştırmacılar sağlığa zararlı olduğunu söylüyor. Sigara kadar zararlı mıdır ? tartışılır. Ama doğal  olmayan her  şey zararlıdır diyoruz.

Elektronik sigara ile  sigara bağımlılığı bırakılır .Ama ilk önce beynde  biter . beyinde  bitiren bir şey kullanmadan da bırakır 🙂

Sigarasız  günler dilerim.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. ishana dedi ki:

    açıklamalarınızı okudum. devlet tarafından ticareti yasak olan e-sigaraların sarf malzemeleri ile ilgili de sorunlar var. bu patlama haberlerinin sebebi de bu. orjinal sarf malzemeleri bulmak sıkıntılı.

Yorum Yaz