En Önemli 6 WordPress Eklentisi

206 okunma

WordPress eklentisi hem özgünleştirmeye verdiği imkan verem de kullanımının kolaylığı sayesinde geçtiğimiz her gün popülerliğini ve müşteri sayısını arttırıyor. WordPress’in insanlar tarafından farklı kullanımlara ve ihtiyaçlara cevap verebilmesi için eklenti yapısının bilinmesi ve bilinçli kullanılması çok önemlidir. En önemli WordPress eklentileri ise şöyledir ;

All in One SEO Pack : Eğer siteniz WordPress tabanlı ise , arama motoru optimizasyonları açısından ileriye gitmiş olan seçenekler sunmaktadır.

NexGen Gallery : Eğer sitenizde fotoğraf da kullanıyorsanız, NexGen Gallery işinizi çok kolaylaştırabilecek bir eklentidir. Galerilere toplu olarak resim yüklenmesi, sıralamalarını ayarlamalarının yapılması gibi işlemler için de mühim olan bir eklentidir.

WP Super Cache : İşleyen bir WordPress sitenizdeki sayfaların statik birer HTML’e dönüştüren WP Super Cache eklentisi sayfaların daha hızlı yüklenmesini sağlanmaktadır ev sunucu kaynaklarının daha ziyade kullanımına yardımcı olmaktadır.

Google Analytics for WordPress : Bu önemli eklenti , kendi internet sitelerinde  sitelerinin istatisklerini Google Analytics ile ölçümleyenler için çok çok mühimdir. Çünkü bu eklenti sayesinde Google Analytics’i pratik şekilde entegre edebilirler.

Akismet : WordPress’in çok önemli olan eklentilerinden biri olan  bu eklenti, siteye yapılan yorumların spam olup olmadığını kontrol etmeye yaramaktadır ve sitenin yöneticisi tarafından yönetici ekranından bunların hepsinin yönetilmesini sağlamaktadır.

Google XML Sitemmaps : İnternet üzerindeki arama motorlarının sitenizi daha iyi indekslemesini sağlayan bir eklentidir ve özel bir XML site haritası oluşturmaktadır.

 

beyuzman

Öğrenci,Elektrik Elektronik Mühendisliği,Doktor,Webmaster,Bilgisayar mühendisi,Eğitim uzmanı ne bekliyorsanız onu karşılarım saygılarımla

En Önemli 6 WordPress Eklentisi (3 Yorum)

Yorum Yaz

  1. WP kullanılan eklentiler çok fazla olduğunu biliyorum. Ama dediğiniz gibi ihtiyacımız olacak olan binlerce eklentilerin en başında yukarıda bulunanlar bulunuyor. Ek olarak ihtiyacınız olan eklentileri kendiniz tespit edebilirsiniz. Vermiş olduğunu faydalı bilgi için teşekkür ederiz.

  2. Eklentilerin hepsi muhteşem en fazla kullanılan eklentiler bence herkesin denemesi gerekiyor bu wordpress eklentilerini.

  3. Liste gerçektende güzel fakat ben Google Analytics for WordPress bu eklentiyi gereksiz buldum sorgular ile siteyi boğmaktansa bu eklenti yerine Analytics hesabımızda Yönetici > İzlenme Bilgileri > İzlenme Kodu diyerek aldığımız kodu footer.php dosyamızın en sonuna yapıştırmamız yeterli olacaktır.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın


gazete manşetleri