Davetsiz Hayat'a hoşgeldiniz, 16 Aralık 2017

Facebook’a Rakip Türklerden Çıktı

Facebook’a Rakip Türklerden Çıktı

Bursa’da yaşayan Sertan Helvacı, öyle bir sosyal program geliştirdi ki, program Facebook’a rakip oldu. Helvacı projesini Microsoft’a sunduktan sonra çok büyük destek gördü ve Microsoft’un bütün özelliklerini ücretsiz kullanma şansı kazandı.

Sertan Helvacı ( 18 ) küçük yaşlarından beri bilgisayar programlarına ilgisi ile bilinirdir. Bu ilgisi bir süre sonra çok gelişti ve Events Here adını verdiği sosyal paylaşım sitesini kurarak Microsoft’un dikkatini çekti. Events Here adlı program ile artık insanlar 25 metre içerisinde bulunan bütün etkinliklerden haberdar olabilecek ve davet edilmesine gerek kalmadan katılabilecek.

Helvacı ‘’ Bu programdan önce başka bir proje için çalışmaktaydım. O proje ile ilgili Microsoft ile irtibat içindeydik fakat bu program daha çok ilgilerini çekti. Türkiye’de böyle bir program yapan ilk kişiyim. Bilgisayar programcıları var fakat böyle bir projeyi ilk ben çıkardım. Amacım ise insanların ilgi alanlarına göre irtibat haline geçebilmeleri. Bu nedenle 25 metre içerisindeki etkinlikleri görecek davet edilmeden istedikleri etkinliklere katılabilecekler. ‘’ dedi.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz