Davetsiz Hayat'a hoşgeldiniz, 16 Aralık 2017

Genç Kızın Ciltle İmtihanı

Cilt güzelliği bütün insanlar çok önemlidir.insanlar özellikle ergenlik döneminden itibaren ciltlerine daha fazla önemi gösterir. herkes güzel, duru ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak ister ve bu yüzden önlerine gelen bütün saçma sapan kremleri, ilaçları,maskeleri ve yüz tedavilerini uygular. bu yöntemler bazen en değerli parçamız olan cildimizin çok kötü bir duruma gelmesine yol açar.

Ergenlik döneminde oluşan sivilceler, kendini bildin bileli  var olan çiller, zamanla oluşan siyah noktalar,hamilelik döneminde oluşan cilt lekeleri, yanık lekeleri vb. rahatsız edecek cilt sorunları sizi olur olmaz oradan buradan duyduğunuz saçma yöntemlere yöneltir.size bu makaleyi kendimin başvurduğu saçma yöntemler yüzünden yüzümün mahvoluşunu anlatmak istiyorum;

Benim yüzümde ilk 14 yaşımdayken ergenlik sivilceleri çıkmaya başladı. her aynaya baktığımda ağlıyordum kabus gibiydi. sivilceler yüzünden hastaneye gittim. doktorun verdiği kremleri kullandım kremlerin etkisi olmuştu fakat kremler bittikten sonra sadece 2 hafta yüzümde sivilceler oluşmadı ve yüzüm çok güzel olmuştu. fakat iki hafta sonra tekrar çıkmaya başladı, bir iki ay bekledim yüzümün dinlenmesi için iki ay sonra yine hastaneye gittim. Bu defa doktorun verdiği krem peeling etkisi olduğu için yüzümü soydu. yüzüm çok hassaslaştı yıkamak bile canımı acıtıyordu. soyulmuş yüzümle bir buçuk iki ay kadar insanların karşısına bile çıkamadım en sonunda bütün yüzümün derisi  yenilenmişti çok mutlu olmuştum. fakat halen devam eden ergenlik sivilceleri yine yüzümü bir aya kalmaz mahvetti. bu şekilde birçok kez hastaneye gittim hep kısa süreli çözümler oldu. daha sonra 18 yaşıma geldiğimde doğal yöntemlere baş vurdum gerçi ergenlik dönemi bitmek üzere olduğu için yüzümde tek tük sivilce vardı. fakat sivilcelerin bıraktığı izler vardı. pirinç unundan yumurtanın akına, kil maskesinden elma sirkesine kadar her çözümü denedim fakat sonuç göremedim.Daha sonra tekrardan doktora gittim soyucu bir krem verdi. krem yüzümü soymadı, yaktı bu kremi kullanmak en çok pişman olduğum şey olsa gerek . faydasını görmedim yüzümde delikler oluştu doktora başvurduğumda ilacın ben de yan etki yaptığını söyledi.Daha sonra yüzüme dokunmadım 1 yıldır kendine geldi daha iyi oldu sadece her zaman temiz tutmaya çalışıyorum ve beslenmeme dikkat ediyorum şimdi yüzümde sivilce sorunu yok, sivilce lekeleri yok sadece yanak kısımlarında delikler var. Artık ne oradan buradan duyduğum saçma yöntemleri deneyeceğim nede uzman olmayan bir doktora başvuracağım benim cilt hikayem bu ben pişman oldum siz de pişman olmayın. Bu yüzden cildinizi koruyun.

 

Yazar: Ayşe ÇEVİK

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz