Davetsiz Hayat'a hoşgeldiniz, 16 Kasım 2017

Gizli Müşteri Olarak Para Kazanma

Gizli Müşteri Nedir ? Nasıl Olunur?

Gizli müşteri  genellikle çok şubeli kurumsal firmaların; ürünlerini ve ya hizmetlerini müşteri gözünden analiz etmek için tutulan, müşteriymiş gibi  alışveriş  yapan ve bu işten maddi  çıkarı olan  kişilerdir.

Gizli müşteriler online insan kaynakları  firmaların  iş ilanlarından ve  ya internet ortamında firmalara gizli müşteri ayarlayan websitelerden  bulunur. Gizli müşteri olmak bazen size  para, bazen  de  indirim olarak geri döner.

Gizli Müşteri İşinde Kazanç Nedir ? 

Gizli müşteri işinde kazanç  müşteri rolünü  yaptığınız firmaya  göre değişir. Bazı firmalar tam zamanlı gizli müşteri arar. Bazen de  part – time  olarak çalışırsınız. Bu aldığınız hizmet ya da ürüne göre değişkenlik gösterebilir.

Gizli Müşteri Ne İş  Yapar ? 

Örneğin  giyim mağazası için gizli müşteri oldunuz. Firma sizden x mağazasına gitmenizi  oradan birkaç parça alışveriş yapmanızı ister. Siz kendi cebinizden söz konusu mağazaya gider ve bir kaç parça  alışveriş  yaparsınız. Alışveriş  yaparken mağaza düzenine, aradığınızın bulunabilirliğine , personelin  yaklaşımına , kasada bekleme sürenize kadar size verilen direktifler doğrultusunda  kontrol edersiniz.

Daha sonra harcamalarınız  fişini ve  notlarınızı raporlarsınız. Bazı firmalar  harcamalarınızın tamamını karşılar ekstra fa hizmet ücreti öderken, bazı firmalar da  masrafınızın belirli bir oranını karşılar. Bu da mağazadan indirim almış olduğunuz anlamına gelir.

Bazı  resmi kurumlar da personel hizmet kalitesini  ölçmek  için gizli müşteri kullanmaktadırlar

Gizli müşteri olmak sanıldığı kadar kolay değildir.  Analiz ve raporlama becerinizin olması gerekir. Doğal olunmalı ve ciddiyet gerektirir.

Konu hakkında sormak istedikleriniz  ve ya  tecrübeniz var ise  yorum yaparak bizimle paylaşabilirsiniz…

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz