Davetsiz Hayat'a hoşgeldiniz, 15 Aralık 2017

Güneş Enerjili 9 Harika Cihaz

Güneş enerjili 9 harika cihaz

Günümüz yapay enerji tüketiminin giderek artmasına bağlı olarak enerji tasarrufu sağlanması amacıyla, insanlar doğal enerji kaynakları ile çalışan cihazlar için enerji üretimini evreye sokamaya çalışmaktadırlar. Bu şekilde hem normal enerjinin kullanması ile ilgili yükün hafiflemesi hem de doğal kaynakları kullanım olanağını sağlanmış olacaktır. İnsanların her türlü kullanım alanında hizmete sunulmuş elektrikle çalışan cihazlar mevcuttur. Bu elektrikli cihazlar zaman içerisinde sürekli olarak kullanıldığında belli bir mali külfet oluşturmaktadır. Ancak herhangi mali bir külfete dayanmayan doğal enerji kaynağı güneş bu cihazların alışılması için en doğal ve ücretsiz enerji kaynağıdır.

 

Güneş enerjisi ile çalışan elektronik cihazlarda, cihazları üreten firmalar tarafından özel olarak tasarlanmaktadır. Bu şekilde elektriğin olmadığı zamanlarda bile sadece güneş enerjisinin olması yeterli olacaktır. Güneş enerjisi ile çalışan özellikte üretilen pek çok ürün ve cihaz bulunmaktadır. Bu cihazlar şarj cihazlarından ampullere, laptop şarj çantalarına kadar daha bir çok ürün güneş enerjisi ile çalışabilecek özellikte üretilen başlıca cihazlardandır. Bu cihazların yanında güneş enerjisi ile çalışan haşere kovucular, portatif oto fanı gibi birçok alanda kullanıma sunulmuş Güneş Enerjili 10 Harika Cihaz arasında yer almaktadır. Artan insan ihtiyaçları enerji sektöründe de büyük kayıplar oluşturduğundan güneş enerjisi ile çalışan cihazların üretimi her geçen gün önem kazanmış bulunmaktadır.

 

İnsanların yaşam alanlarında kullanmış oldukları elektrikli cihazların çokluğu düşünüldüğünde bir yıl içerisinde milyonlarca kilovat elektrik harcandığı gözler önüne serilmektedir. İşte bu nedenle artan enerji kaybının azalması için güneş enerjili çalışan cihazların daha öne plana çıkmasına neden olmaktadır. Siz de elektrik kayıplarını azaltmak, mevcut aile bütçenize mali bir zorluk yüklememek için güneş enerjili çalışan cihazların kullanımına özen göstermelisiniz. Bu şekilde milli servetin daha tasarruflu harcanmasına aracı olmuş olursunuz. Üstelik elektrik enerjisinin bazı cihazların kullanımında arıza ve hasarlara neden olduğu düşünüldüğünde güneş enerjisinin hem insan sağlığı hem de cihazların sağlığı açısından daha iyi olduğu görülecektir. Doğal enerji imkânlarının kullanımı ile enerji depolama ve dağıtma gibi masrafları da ortadan kaldırmaktadır.

Güneş Enerjili Çadır

Güneş enerjili çadır, kendisine ait güneş enerjili panele sahiptir ve çadırın içinde entegre edilmiş LED lambaları vardır.Çadırın solar panelleri bataryalarını da kendi kendine şarj edebilme özelliğine sahiptirler. Çadırın içindeki ışıktan 2 ile 4 saat yararlanabilmek için ise çadırın 4 ile 6 saat güneş ışıklarıyla şarj olması gerekmektedir. Güneş enerjili olan çadırın 4 kişilik ve de 6 kişilik versiyonları da mevcuttur. Fiyatları  ise sırasıyla 180$ ve 220$ arasındadır

güneş enerjili

güneş enerjili

Ayçiçeği – Solar Enerji Santrali

Ayçiçeği görünüşünde Solar Enerji Santrali  ise bir güneş enerjili müzük sistemi. Bu solar enerji santralinin içinde ise yerleşik 3 standart priz meblasıyla  güneş enerjisinden elektrik üretilmektedir. Üstte bulunan güneş paneli de gün boyunca güneş enerjisini depolamaktadır. Böylece şarj edilebilir olan güneş pilleri ise cihazın gece boyunca çalışmasını sağlamaktadır.
güneş enerjili

Freeloader – Güneş Enerjili Şarj Aleti

Uzun yolculuklarda malumunuz telefon, tablet , pc şarjları dayanmamaktadır buna çözüm olarakta taşınabilir güneş enerjili şarj aleti geliştirilmiştir.Bu taşınabilir güneş enerjili şarj aleti  istediğiniz her yerde dc güçle çalışan her cihazı çalıştırabilme vasfına sahiptir.
güneş enerjili f

Güneş Enerjili Yeraltı Tarım Zararlısı Kovucu Cihaz

Şimdi ise sizlere çevre dostu bir güneş enerjisi ile çalışan, bitkilere zarar vermekte olan küçük hayvan ve böcekleri kovmaya yarayan güneş enerjili yeraltı tarım zararlısı kovucu cihaz hakkında bilgi vereceğiz.
Bu cihaz üstünde yer alan güneş paneli ile çalışmaktadır bu panel güneşli bir havada 3 saat içinde şarj olup dolabiliyor ve 8 saate kadar bu şarjla çalışabiliyor bu panel ise yer altındaki tarla faresi,yer sincabı, köstebek gibi tarıma zarar veren canlıları her hangi bir kurulama yada harici bir güç kaynağı olmadan uzaklaştırıyor. Bu cihazda toprak içine gömülmüş ses dalgaları topraktaki bitkiye zarar veren canlıları uzaklaştırıyor.

güneş enerjili f.f

Güneş Enerjili Laptop Çantası

Şimdi ise yolda diz üstü bilgisayarınızı şarj edebileğiniz  “Voltaic Generator” adlı aleti sizlere tanıtacağım;
bu çanta laptop bilgisayarları şarj etme özelliğine sahip ilk çanta özelliğine sahiptir ve bu çanta yüksek verimli solar hücrelere  sahiptir, bu çanta güneş enerjisini depolar ve bu depolanan enerjiyi daha yüksek bir verimle elektriğe dönüştüren bir batarya sistemine sahiptir. Bu batarya güneşli bir günde yaklaşık olarak 5 saatte şarj olup çantadaki güneş panelleri ise 15 watt’a kadar güç üretebilmektedirler. Bu cihaz diz üstü bilgisayarlardan başka diğer bir çok telefon, tablet v.b bir çok aleti de şarj edebilme özelliğine sahiptir.

güneş enerjili f.f f

Güneş Enerjili Aydınlatma Sistemi

Gece bahçenizi canlı canlı ışıklarla görmeyi seviyorsanız ancak aynı zamanda da elektrik faturalarından dolayı elektrik enerjisi de harcamak istemiyorsanız, Sizler için corona güneş enerjili aydınlatma Sistemini size önermekteyiz bu Corona, güneş enerjisi ile çalışan bir dış mekan aydınlatma sistemidir. Bu sistemi yere göre yerleştirerek kurabiliriz,duvara  da asabilir ya da sadece masa üstüne de yerleştirebilirsiniz.
Corona’nın solar voltaik hücresi şöyle ki ;güneş ışığını gün boyunca enerjiye dönüştürmektedir ve LED lambalar güneş batınca da otomatik olarak parlamaya başlar.

 güneş enerjili ışık

Güneş Enerjili Wi-Fi

Güneş Enerjili Wi-Fi sistemi ilk olarak Colorado, Boulder’da tanıtılmıştır. Güneş Enerjili Wi-Fi sistemi için yaklaşık 72 saat çalışması için 5 saatlik şarj yeterli olacaktır. Bu teknoloji için asıl beklentinin ise uzak yerleşim yerlerinde kullanılması veya güç kesildiğinde yedek enerji kaynağı olarak kullanılması olduğu belirtiliyor.
güneş enerjili wifi

Güneş Enerjili Güneş Gözlüğü

SIG adı verilmiş olan bu güneş gözlüğü, güneş enerjisini depoluyor ve elektrik enerjisine dönüştürüyor. Ayrıca bu enerji, gözlük çerçevesinin arkasında bulunan jack girişi vasıtasıyla da küçük cihazları çalıştırabiliyor. Güneşlenirken de iPod’unuzu dinlerken veya şarjı bitmiş küçük aletleriniz için SIG güneş gözlüğü çok kullanışlı ve tassaruflu duruyor.
güneş enerjili gözlük

Güneş Enerjili Çim Biçme Makinası

Güneş Enerjili Çim Biçme Makinası Husqvarna şirketinin ürettiği bi çim biçme makinasıdır. Ancak bu çim biçme makinasının özelliği güneş enerjisi ile çalışıyor olması ve sıfır emüsyon sağlıyor olmasıdır. Araç monte edilmiş güneş panelleri sayesinde güneşli bir günde rahatlıkla şarj edilebiliyor. Araçta Şarj azalmaya başladığında ise araç kendiliğinden  şarj istasyonuna doğru hareket  ediyor. Tam otomatik olan bu çim biçme makinası size şöyle bir imkan daha sunuyor eğer varsa bir çim biçme makinanız eski araçlarınızı onunla değiştirme fırsatı da sunuyor.

 güneş enerjili çim makinesi

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz