Davetsiz Hayat'a hoşgeldiniz, 14 Ocak 2018

Günlük Makyaj Teknikleri

Günlük Makyaj Teknikleri

Sabah erkenden kalkarak güne dinamik bir şekilde uyandık. Birçoğumuz işe, birçoğumuz da okula gidecek. Peki, çıkmadan önce yapmamız gereken şeyler nelerdir? Kendimize gelmemiz için güzel bir duş, zevkimize uygun bir kıyafet ve de en önemlisi makyajımız. Herkesin az çok kendine özel günlük makyaj teknikleri vardır. Ancak bu teknikleri birçoğumuz amatörce uygulamaktayız. Böylelikle, aşağı yukarı hoş bir görünüm elde etmiş olsak bile, doğru günlük makyaj teknikleri ile bambaşka bir güzellik elde etmemiz mümkün.

Günlük Makyaj Tekniklerindeki Püf Noktalar
Her ne kadar bu şekilde söylendiğinde bir rutine oturtulmuş sıradan bir işlem gibi algılansa da günlük makyaj, bir kadını bakımlı gösteren ve özgüven katan hatta çoğu zaman terapi niteliğinde bir uygulamadır. Çünkü çoğu zaman doktorlar dahi, depresyonda olan kadınlar için, makyaj yapmalarını önerirler. Bu yüzden siz siz olun, kendinizi daha rahat ve bakımlı hissetmek için günlük makyajınıza az da olsa vakit ayırın. Ki zaten günlük makyaj, saatlerinizi alan detaylı uygulamalar da içermiyor.
Bunlardan bahsettikten sonra gelelim günlük makyajımızın uygulamasına. İlk olarak, aslında her sabah kalktığımızda ve her akşam yatmadan önce yapmamız gereken bir uygulamadan bahsedeceğiz. Cilt temizliği adı verilen ve aslında cildi dinlendirirken aynı zamanda da nemlendiren bir uygulamadır bu. Cilt temizliğinizi bir tonik ya da peeling ile yapabilirsiniz. Bu konudaki seçim size kalmış.
Cildinizi temizledikten sonra nemlendirme işlemini güçlendirmek adına nemlendirici kremler de kullanabilirsiniz. Bu da tamamlandıktan sonra sıra cilt kusurlarını saklamaya yarayan fondöten uygulamasına geldi. Fondöteninizi seçerken seçiminizi, ten renginize yakın ve son derece doğal görünüm elde edebilmenizi sağlayan fondötenlerden yana kullanırsanız günlük makyajınızda daha güzel ve doğal bir görünüm yakalayabilirsiniz. Fondöteninizi cildinize uyguladıktan sonra, daha etkili dağıtmanıza yardımcı olacak büyük fırça kullanın. Fondötenden hoşlanmayanlar, daha doğal bir görünüm sağlayan bb kremlerden de faydalanabilirler.

Gün içinde yoğun bir tempoya sahip iseniz, göz makyajı yaparken akması ihtimalini göz önünde bulundurarak eyeliner yerine göz kalemi kullanabilirsiniz. Piyasada tıpkı eyeliner görünümü veren göz kalemleri mevcut. Bunlardan birini satın alarak hem daha kolay sürebilir, hem de bulaştırma derdi olmadığı için bir yanlışlık yaptığınızda daha kolay temizleyebilirsiniz. Gözün uç kısımlarındaki çizgileri uzatmak için de kaleminizin ucunu sivrileştirebilirsiniz.
Rimelinizi uygularken de gözlerinizi aşağı bakarak sürebilirsiniz. Daha sonra da elmacık kemiklerinizin hatlarını daha da belirginleştirmek için allık uygulamasına geçebilirsiniz.

Allığınızı uyguladıktan sonra, seçtiğiniz rujunuzu da sürerek güne başlamaya hazır bir hale gelebilirsiniz. Daha fazla yazi icin http://www.ciltvemakyaj.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz