Davetsiz Hayat'a hoşgeldiniz, 21 Şubat 2017

İLAHİYAT BÖLÜMÜ İŞ İMKANLARI ve 2017 MAAŞLARI

İLAHİYAT BÖLÜMÜ İŞ İMKANLARI ve 2017 MAAŞLARI

Bu konumuzda sizlere ilahiyat bölümü iş imkanları ve 2017 maaşları hakkında genel bilgiler vermek istiyoruz. Eğer bu bölümden mezun olmak istiyorsanız İlahiyat Fakültesi’ne gitmeniz gerekmektedir. Bu bölümü bitirenler dilerlerse üniversitelerde yüksek lisans, doktora yaparak görev alabilirler. Aşağıda daha geniş çaplı bilgiler yer almaktadır.

Bildiğiniz gibi ülkemizde bu meslek dalına oldukça önem verilmektedir. Bu nedenle bir çok iş imkanı buluyor. Bunlara örnek olarak Diyanet İşleri Bakanlığı’nı gösterebiliriz. Bundan hariç yıl içerisinde bir çok personel alımı yapan kurum ve kuruluş bulunmaktadır. Bundan hariç İmam Hatip mezunları da göz önünde bulundurularak öğretmen olma şansı tanınmıştır.

Bildiğiniz gibi ilahiyat mezunları camiilerde imam olarak görev yapabilirler. Buna ek olarak müftülüklerde memur ve personel olarak çalışabilirsiniz. Yeterlilik belgesi alırsanız imam, müezzin gibi sıfatlarda görev yapabilirsiniz. Ayrıca pedagojik formasyon eğitim sertifikası alıp KPSS’ye girdiğiniz taktirde yeterli olursanız Din Kültürü Öğretmeni olma şansına sahip olursunuz. Buna ek olarak KPSS ile birlikte devletin çeşitli pozisyonlarında çeşitli sıfatlarla çalışabilirsiniz.

İlahiyat 2017 Maaşları

İlahiyat mezunları kamu sektöründe çalıştıkları takdirde memur statüsünde maaş alabilirler. Bu bölümden mezun olanlar 2400 – 2600 TL arasında maaş almaktadırlar. Eğer özel sektörde çalışırlarsa, bu maaşta değişiklikler meydana gelir. Çalışma alanınıza ve çalıştığınız sektöre göre maaşlarınız artabileceği gibi azalabilirde.

Benzer Yazılarımız

Bir önceki yazımız olan Banka Müdürü İş İmkanları ve 2017 Maaşları başlıklı makalemizde Banka müdürü 2017 iş imkanları, Banka müdürü 2017 maaşları ve BANKA MÜDÜRÜ İŞ İMKANLARI ve 2016 MAAŞLARI hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz