Davetsiz Hayat'a hoşgeldiniz, 15 Aralık 2017

İNGİLİZCE ÖĞRETMENLİĞİ İŞ İMKANLARI VE 2016 MAAŞLARI

İNGİLİZCE ÖĞRETMENLİĞİ İŞ İMKANLARI VE MAAŞLARI

İngilizce Öğretmenliği çok fazla iş imkanının bulunduğu bölümlerden bir tanesidir. Bu bölümü bitiren öğrenciler KPSS sınavına girip devlet kurumlarına öğretmen olarak atanabileceği gibi, özel dershanelerde ve özel okullarda da öğretmen olarak çalışabilirler. Bunun yanı sıra bu kişiler, tercümanlık, rehberlik gibi meslekleri de rahatça yapabilirler. Ayrıca dil kurslarında eğitmen olarak da rahatça çalışabilirler.

Tüm bunların yanı sıra bu bölüm mezunları yabancı şirketlerin eğitim bölümlerinde eğitmen olarak iş bulabilme olanağına da sahip olabilmektedir. Ayrıca üniversite eğitimlerini devam ettirmek isterlerse İngilizce öğretmenliği mezunları yüksek lisans ve doktora yapmak suretiyle üniversitelerde önce asistan sonra da eğitmen olarak kalabilirler.

 

İngilizce Öğretmeni Maaşları

İngilizce öğretmenliği mezunlarının tüm bu mesleklerde alacağı maaşlara bir göz atmak gerekirse, devlet memurluğuna kadrolu olarak yeni başlayan bir öğretmen 2.764.08 lira maaş alacaktır. Bu maaş kişinin evli olup olmamasına göre ek katkılar alabileceği gibi yıllar içerisinde kıdem aldıkça artış gösterecektir. Sözleşmeli öğretmen maaşları ortalama 1300 civarında olabilmektedir. Çevirmenlerin ise maaşları oldukça yüksek seyredebilmektedir. Tabii bu yapacağınız anlaşmaya da bağlı ama tercümanlar aylık olarak 5000 – 6000 lira civarında maaş alabilirler. Rehber olarak çalışmaları halinde yaklaşık 3500 – 3700 lira civarında maaş alabilmektedirler. Üniversiteler de çalışma hayatına devam eden öğretmenlerse en düşük kademe 3712 lira net maaş alırken, en üst kademe maaşı 6250 lira civarını bulmaktadır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Anonim dedi ki:

    dsadasdasdadasdasd

  2. Anonim dedi ki:

    cuyhvcoıspadsdasd

  3. ÇETİN ÇOLBAN dedi ki:

    iyi

Yorum Yaz