Davetsiz Hayat'a hoşgeldiniz, 15 Aralık 2017

İnşaat Mühendisliği İş İmkanları

İnşaat Mühendisliği İş İmkanları

İnşaat mühendisliği, mezun olduktan sonra iş başvuruların bulanacağı bazı kurs ve sınavlar ile puanlarda yüksek bir sayı elde edip farklı iş imkanlarına sahip olabilirler.

İnşaat mühendisliği bölümü mezunları gerekli not ortalamasını aldıkları takdirde üniversitede durup akademisyenlik hayatına girebilirler.

İnşaat Mühendisliği İş İmkanları Nelerdir?

Üniversite sonunda 2,50 üzerinde not olan ve ALES sınavından asgari 70 puana sahip olan ÖYP’ye katılım sağlayarak eğitim görevlisi olabilirler. İnşaat mühendisleri özel şirketlerde, proje yönetme ofislerinde, proje çizimlerinde istihdam sağlayabilirler. Yapı denetim firmalarında yapı denetim görevlisi olarak çalışabilirler. Yol, su, baraj, köprü, tünel, alt geçit gibi şantiyelerde kontrol mühendisi veya şantiye şefliği görevlerini üstlenebilirler. Belediyelerde, mühendis şirketlerinde sözleşmeli olarak çalışabilirler. Kendi ofisini açıp proje üretebilirler. Yapı malzemeleri üreten fabrikalarda, denetim mühendisi olabilirler. YDS ve KPSS puanı ile beraber tüm devlet kurumlarında çalışabilirler. Az bir şans olarak ise sözleşmeli öğretmen olup matematik, fen derslerine giriş sağlayabilir. Ayrıca mühendislik ve ingilizce gibi ders kursları verebilirler.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. anonymous dedi ki:

    güzel anlatım olmuş

  2. serbest meslek dedi ki:

    beğendim ama çok güzzel

  3. ÇETİN ÇOLBAN dedi ki:

    iyi

Yorum Yaz