Davetsiz Hayat'a hoşgeldiniz, 16 Kasım 2017

İnsan neden yazmak ister?

İnsanoğlu yazar,bazı duygular sadece sözde kalmasın ister.Anlatmak,anlaşılmak ister. Şiir yazar,derdini paylaşmak ister.Günlük tutar,anıları kaybolmasın ister.Hatıra defteri tutar,arkadaşlarını hatırlamak ister.Roman yazar,unutulmamak ister.Deneme yazar,fikirlerini paylaşmak ister.Makale yazar,insanları bilgilendirmek ister.

Aslında insan her yazı yazışında biraz daha bulur benliğini.Kim olmak istediğini,nereye varmak istediğini ve ne yaşamak istediğini anlar.Yazı yazmak düşünmeyi öğretir insana.Sohbet ederken daha az düşünürsün nasıl anlatacağını.Hatta bodoslama girersin çoğu zaman konuya.Çünkü bilirsin; jestinle, mimiğinle , ses tonunla izah edebileceğini kendini.Lakin yazarken bu özelliklerin hiç birini kullanamazsın.O yüzden ince düşünmen gerekir.  ”Açık  bir ifade kullandım mı?”,”Nasıl anlaşılır?”,”Kendimi yeterince iyi ifade edebildim mi?” ..vs. gibi soruları sorman gerekir kendine.Böylece öğrenir insan düşünmeyi,düşünülmeyi.

İnsan yazar çünkü düşünmek,düşünülmek ister.İnsan yazar, bilinmek ister.İnsan yazar sevmek,sevilmek ister.     İnsan yazar,geriye bir adı kalsın ister.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz