Davetsiz Hayat'a hoşgeldiniz, 15 Aralık 2017

iş sağlığı ve güvenliğİ iş imkanları ve 2017 maaşları

iş sağlığı ve güvenliğİ iş imkanları ve 2017 maaşları

İş güvenliği uzmanlığı sektörde çok iş imkanının bulunduğu işlerden bir tanesidir. Çeşitli mesleklerdeki kişiler gerekli eğitimleri alıp sınava girmeleriyle iş güvenliği uzmanı olabilmektedirler. Yeni bir uygulamayla 50 çalışan üzeri işletmelerin iş güvenliği uzmanı çalıştırmalarının zorunlu tutulmasıyla birlikte, bu sektördeki iş imkanlarında büyük artış olmuştur. A sınıfı iş güvenliği uzmanı belgesine sahip olan kişiler birçok istihdam olanağı bulabilmektedir. Teknik öğretmen, kimyager, biyolog, fizikçi gibi mesleklere sahip kişiler rahatlıkla iş güvenliği uzmanlığı eğitimi alıp, iş güvenliği uzmanı olabilmektedir.[mavitext] Üniversitelerin[/mavitext] yüksekokul bölümlerinde iş sağlığı ve güvenliği programlarından mezun olan kişilerde iş güvenliği uzmanı olma hakkına sahiptir.

İş Güvenliği Uzmanı 2017 Maaşları

2017 iş güvenliği uzmanları şirketlere işin tehlike sınıfına göre alınmaktadırlar. Az tehlikeli işletmelerin C sınıfı, tehlikeli B sınıfı, çok tehlikeli A sınıfı belgeye sahip iş güvenliği uzmanı çalıştırması gerekmektedir. İş sağlığı ve güvenliği iş imkanları bakımından 50 kişi ve üzeri çalıştıran bütün işletmelerde, işletmenin tehlike sınıfına göre iş imkanına sahiptir. [saritext]A sınıfı sertifikalı[/saritext] olanlar bütün işletmelerde çalışabilmektedirler. A sınıfı sertifika almak diğer sertifikalara göre daha zahmetli olduğundan maaşlar değerlendirildiğinde A sınıfı sertifikaya sahip olanlar daha yüksek maaş oranları almaktadırlar. A sınıfı sertifikaya sahip tam zamanlı çalışan iş güvenliği uzmanları 9000 lira civarında bir maaş oranıyla iş bulabilmektedirler. B sınıfı sertifikaya sahip tam zamanlı çalışan uzmanlar 2750-4000 lira aralığında maaşlar alırken, C sınıfı tam zamanlı çalışan uzmanlar [kirmizitext]2250-2750[/kirmizitext] lira arası maaş oranlarıyla çalışmaktadırlar.

 

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Anonim dedi ki:

  asfasfasf

 2. asdasdasd dedi ki:

  dsdsasdas

 3. asdsaasdasddsa dedi ki:

  ssadsadsad

 4. Mehmetet dedi ki:

  Evet Katılıyorum cok guzel paylaşım olmuş

 5. aristo dedi ki:

  gerekli bilgi

 6. Anonim dedi ki:

  çokj beğendim

 7. berna007 dedi ki:

  ÇOKKK BEĞENDİM

 8. xdmustikxd dedi ki:

  EFOOO 😀

 9. baknediyo dedi ki:

  dfgdfg

 10. Anonim dedi ki:

  hehehehehe

 11. Anonim dedi ki:

  güzel yazmışsınız

 12. oyun cehennemi dedi ki:

  güzel olmuş helal

 13. Anonim dedi ki:

  dfffffffffffffssssssssssssssssssssss

 14. Süleyman dedi ki:

  İş sağlığı uzmanları aslında geleceğin mesleği diyebiliriz. Yeni çıkan ve yürürlüğe giren uygulama ile hemen hemen tüm kamu kurumlarında İş Güvenli uzmanı istihdam edilecektir. dolayısıyla umut veren meslekler sınıfına girer.

 15. EmirGaming dedi ki:

  dasdsafda

 16. Anonim dedi ki:

  güzel fikir

 17. Ozgur dedi ki:

  iyi calısma

 18. ÇETİN ÇOLBAN dedi ki:

  gerekli

 19. Lost dedi ki:

  Atanması kolaymı bu mesleğin ve hangi bölümden aliyo ts mf tm

Yorum Yaz