Davetsiz Hayat'a hoşgeldiniz, 15 Aralık 2017

İşletme İş İmkanları ve 2016 Maaşları

İşletme İş İmkanları ve Maaşları

Üniversiteler arasında yaygın bir eğitim sunulmakta olan işletme bölümü için 2 yıllık ve de 4 yıllık olmak üzere farklı opsiyonlar sunulmaktadır. İşletme bölümü içerisinde, Matematik gibi hem sayısal, Türkçe gibi hem de sözel bölümler görüldüğünden ötürü işletme okuyanların mezun olduktan sonra çalışabileceği alan son derece geniştir.

İşletme Bölümü İş İmkanları

İşletme bölümünden mezun olduktan sonra, kişilerin çalışabileceği alan son derece geniştir. İşletme mezunlarının çalışabileceği yerler arasında kamu kurum ve de kuruluşları, özel sektör, özel ya da devlet merkezli bankalar, girişimcilik bünyesinde kurulmuş olan kuruluşlar örnek olarak gösterilebilmektedir. İşletme diplomasını elinde bulundurmakta olan bireyler için, çoğu iş yerinden çalışma imkanı mevcuttur. Muhasebe departmanından insan kaynakları departmanına kadar her alan içerisinde görev yapabilmeniz mümkündür.

İşletme Bölümü Maaşları

İşletme bölümünden mezun olan bir kişi staj dönemi içerisinde her bölümden mezun olan kişiler gibi çok yüksek ücret almamaktadır. İşletme staj ücretleri 300 TL ile büyük ve profesyonel firmalar için 1000 TL’ye kadar değişebilmektedir. Staj sonrasında kesin giriş ile alınmakta olan maaşlar, her ne kadar ortalama olarak 1,500 Lira ile 10,000 Lira arasında değişebilse de kişinin alacağı ücret kendi donanımı ile doğru orantılı olarak gelişmektedir. Kişi, okurken yan dal ya da çift ana dal programları ile eğitim hayatlarını daha donanımlı hale getirirse, maaşı da emeği ile doğru orantılı şekilde artacaktır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. mehmet dedi ki:

  teşekkür ederim cok işime yaradı

  1. beyuzman dedi ki:

   Rica ederim işinize yaradıysa ne mutlu bize…

 2. Anonim dedi ki:

  baya guzel

 3. maho dedi ki:

  detaylı ve güzel konular var tebrikler

 4. Anonim dedi ki:

  kişinin kendini geliştirmesine ve torpile bağlı 🙂 iş bulabilmek

  1. beyuzman dedi ki:

   Evet kendini geliştirmek önemli dediğiniz gibi özel sektörde torpil varsa rahatlıkla iş bulabilirsiniz…

 5. Anonim dedi ki:

  güzel açıklayıcı

 6. ÇETİN ÇOLBAN dedi ki:

  iyi

Yorum Yaz