Davetsiz Hayat'a hoşgeldiniz, 17 Kasım 2017

Kilo Vermek için Pratik Besinler

kilo-vermek

Kilo Vermek için Pratik Besinler

Kilo vermek için pratik besinlere baş vurmak kilo almaya neden olan aşırı iştahı kesebildiğinden alınan kalori değerini düşürür ve bu durum egzersizle desteklenirse kısa sürede kilo verilebilir. fazla kilolar insan yaşam konforunu düşürdüğü gibi hayatı da tehdit eder. Günümüzde obezite ile ilgili istatistiksel veriler son derece şaşırtıcıdır. Araştırmalar, dünyada 1.8 milyar insanın fazla kilolu olduğunu gösteriyor. Biz de bu makalemizde etkisi kısa süren diyetler yerine takviye besinler önererek kilo verme sürecini hızlandırmayı amaçlıyoruz.
Acı Portakal Tüketin
Citrus aurantium adlı bitki yaygın olarak acı portakal olarak bilinir. acı portakal iştahı kesen bir özelliğe sahip ve son derece doğal bir kaynaktır. Acı portakal metabolizmayı hızlandırıyor. Kalp hastaları hariç her obezite hastası acı portakal tüketerek iştahını bir ölçüde kesebilir.
Afrika Mangosu
Afrika mangosu veya çalı mangosu olarak da bilinen bu bitki, Batı Afrika ve Güneydoğu Asya’da yetişiyor. Ağaç, yüzlerce yıldan beri yöre halkı tarafından tüketilen mango gibi meyveler üretmektedir. Bu meyvelerin tohumları kilo kaybı için faydalıdır. Afrika mangosu bitkisinin tohumları da ilaç yapımında kullanılmaktadır. Ayıca şeker hastalığı olanlar da afrika mangosu tüketerek yararlarını görebilirler. Dozajınını iyi ayarlanması gerekir. Aşırı tüketimde baş ağrıları baş dönmesi uykusuzluk
problemleri ortaya çıkabilir.
Yeşil Çay Kilo Vermeye yardımcıdır
Kilo vermek isteyenler için Yeşil çay çok iyi bir metabolizma hızlandırıcıdır ve doğal kilo kaybını teşvik eder. Yeşil çay geleneksel Çin tıbbının önemli bir kaynağıdır. Çin’de yeşil çay kilo kontrolü için başarıyla kullanılmıştır.

Peynir Suyu ve yoğurt Suyu
Hem iştah kesen hem de enerji veren ve kilo vermeyi kolaylaştıran peynir suyu ve yoğurt üzerinde biriken suyun tüketimi kilo vermek isteyenler için son derece faydalıdır. Bu suların içindeki immünoglobülinler, bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olurlar. Serbest radikallerin vücut üzerindeki etkilerini azaltmaya yardımcı olan bir antioksidan olan glutatyon üretimini teşvik ederler.

Kilo Vermeye Yardımcı diğer Bitkiler

Trifala bitkisi , Guggul özü, Guduchi , Shilajit , aloe vera, gotu kola , karabiber , zencefil ve pippali arpa Kolesterol ve trigliserid düzeylerini düşürmeye yardımcı oldukları için kilo vermek isteyenlere faydalıdır ve kişinin sindirim sisteminin daha iyi çalışmasına yardımcı olur.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz