Davetsiz Hayat'a hoşgeldiniz, 20 Mart 2017

Kırışıklık ve gözaltı çökmesi

Kırışıklık ve gözaltı çökmesi

Kırışıklık belirli bir yaş sonrasında görülebilmekte olan bir sorun olup, bazı durumlarda da erken yaşlarda aşırı mimik hareketlerine bağlı olarak da meydana gelebilmektedir. Bu gibi durumlarda rahatsızlık derecesine gelen kırışıklıklara kliniğimizde ekibimiz son teknoloji sistemler ile tedavi uygulamaktadır.

Kırışıklıkların giderilmesinde botoks ve dolgu uygulaması!

Kırışıklık ve mimik hareketlerine bağlı olarak meydana gelen derin kırışıklıkların tedavisinde genellikle ilk olarak botoks uygulaması tercih edilmektedir. Ancak kişilerin kırışıklıkları aşırı derinlikte ise bu uygulama yeterli olmayacak ve dolgu uygulaması uygulanarak kırışıklık giderilecektir.

Gözaltı Çökmesi de yine kırışıklıklarda olduğu gibi yaşa bağlı olarak belirli bir yaş sonrasında oluşabilse de bunun dışında kişilerin aşırı yorgun olması ve stresli işlerde çalışması gibi etkenlerden dolayı da gözaltı çökmesi gibi sorunlarla karşılaşabilmesini sağlamaktadır.

Gözaltı çökmesi ve morarması nedir?

Gözaltı çökmesi ve gözaltında meydana gelen koyu renk halkaları yine uykusuzluk, stres ve yorgunluktan meydana gelebilse de genetik ve hatta kişilerin kemik yapısından dolayı küçüklükten bile meydana gelebilmektedir. Bu nedenle de erken yaşta bu gibi sorunları olan ve rahatsız olan kişiler kliniğimize gelerek muayene olup, tedavilerden yararlanabilmektedir.

Gözaltı ışık dolgusu ile gelen güzellik!

Gözaltı ışık dolgusu gözaltında meydana gelen hacim kaybı ve çökmelerin tedavisinde oldukça etkili olan ve son dönemlerde kliniğimizde de sıkça uyguladığımız işlemler arasında yer almaktadır.

Göz Çevresi Kırışıklığı ve biraz önce de söz etiğimiz gibi gözaltı çukurlarının tedavisinde tercih edilen gözaltı ışık dolgusu hekimimiz Dr. Mustafa Karataş tarafından yapılmakta olup, hastaların işlem öncesinde maliyet ve detaylı bilgi için öncelikle muayene olması gerekmektedir.

Göz çevresi kırışıklığı tedavisinde tercih edilmesi gereken yöntemler nelerdir?

Göz çevresi kırışıklığı ve gözaltı torbalanmaları ve çökmeleri gibi sorunların tedavisinde son dönemlerde oldukça etkili olan yöntemlerin başında göz altı ışık dolgusu uygulaması gelmektedir. Ağrısız ve acısız bir işlem olan ışık dolgusu son derece donanımlı ekibimiz ve doktorumuz Mustafa Karataş tarafından güvenle yapılmaktadır.

Benzer Yazılarımız

Bir önceki yazımız olan BAŞ AĞRISININ NEDENLERİ başlıklı makalemizde BAŞ AĞRISININ NEDENLERİ hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Barış dedi ki:

    Erkeklerde yok mu bu sorun sanki. yaş otuza dayandı bizim de başlar yakında gözaltı çökmeleri. Uzmanla tam tanışma vakti aslında önlem almak için 🙂

Yorum Yaz