Davetsiz Hayat'a hoşgeldiniz, 15 Aralık 2017

Kpss Sınavı Ne Zaman 2017

Kpss Sınavı Ne Zaman 2017

 

Milyonlarca öğrenci, yıllarca emek verip geleceklerini garanti altına almak için eğitim görmektedir. Yıllarca biriktirmiş oldukları bilgileri de, devlet memurluğuna atanma sınavı olan Kamu Personeli Seçme Sınavında kullanmaktadırlar.

Memurluk, uzmanlık gibi birçok alanda yerleşme imkanı sunan bu sınav, hem ailelerce hem de öğrenciler tarafından merakla beklenmektedir. Kişiler sınavın yapılacağı tarih doğrultusunda çalışmalarına başlarlar. Plan ve programlarını KPSS’ye göre yaparlar. Dershane ve kurslar da yıllık programlarını bu doğrultuda hazırlarlar.

Sınavın Yapılması

Sınav, tüm il ve ilçelerde yapılmaktadır. Başvurusu sınavdan birkaç ay önce yapılır ve sınav ücreti yatırılır. Çoktan seçmeli olan sınav için kişiler, bu sistem doğrultusunda çalışmalarını sürdürür. Sınav genellikle okulların kapanmasından bir hafta sonra yapılmaktaydı; fakat son birkaç yıldır sınav daha erken yapılmakta, mayıs aylarında sınavın ilk oturumu gerçekleştirilmektedir.

2017 yılında da sınavın ilk oturumu mayıs ayında gerçekleştirilecektir. Alan sınavı olan ikinci oturum ise, haziran ayının ilk hafta sonunda yapılacaktır. Cumartesi ve pazar günü yapılacak olan sınavlara, eğitim durumu dikkate alınarak ve başvurulan sınava göre kişiler giriş yapabileceklerdir.

Tatil Günü Yapılacak Olan Kpss

Öğrencilerin rahatı ve resmi işlerin aksamaması için sınav, tatil günü olan hafta sonları yapılmaktadır. Ayrıca sınava ailesiyle gelecek olan kişiler için de bu günler daha uygun olacağı için, sınavın bu şekilde yapılması kararlaştırılmıştır. Kişiler, bölümleri ve girecekleri sınavın mahiyetine göre bu sınavlara başvurularını gerçekleştirmektedir.

Kişiler, eğitim düzeylerine göre, bölümlerine ve girecekleri sınavın sayısına göre başvurularını yaptıktan, sınav ücretini yatırdıktan sonra sınav gününe kadar tüm hazırlıklarını yoğunlaştırmalıdır. Özellikle kurs veya dershane desteği alan kişiler, yoğun bir sınav sürecine dahil edilmektedir. Sınav gününün belli olmasıyla tüm bu destek kuruluşları, programlarını sınav gününe göre ayarlamaktadır. Bunun için KPSS sınavının günü büyük önem taşımaktadır. Yetkililer bunu bilerek, çalışmalarını en kısa süre içinde tamamlayıp sınav gününü netleştirmektedir.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz