Davetsiz Hayat'a hoşgeldiniz, 15 Aralık 2017

Led Sokak Aydınlatmada Parafadır Kullanımı

Led Sokak Aydınlatmada Parafadır Kullanımı

 

Günümüz teknolojilerinde hem daha az enerji tüketimi hem daha estetik ve daha az yer kaplayan aydınlatma sistemlerinin başında LED aydınlatma sistemleri gelmektedir. Işık verimliliği bakımından da kendinden önceki aydınlatma sistemlerinden daha verimli ve kullanışlı olduğu aşikârdır. Bunun yanında uygulama ve temin maliyetleri bakımdan da maliyetlerinin diğer aydınlatma sistemlerine oranla daha düşük olması, dünya genelinde daha yaygın kullanılmaya başlanmasına sebep olmakta ve daha uzun kullanım süreleri sunması da kullanıcılar açısından talepleri artırmaktadır. Başlıca kullanım alanları: açık alanlar, park ve bahçeler, karayolları aydınlatmaları, sokak aydınlatmaları, tünel ve yol geçiş aydınlatmaları, görsel reklam ve yansıtıcı aydınlatmalar, bilboardlar, skorboardlar, toplu taşıma araçları iç aydınlatmaları ve son dönemde daha da gelişen araç farı aydınlatma sistemlerinde kullanımları vardır.

Led Sokak Aydınlatmada Parafadır

Led Sokak Aydınlatmada Parafadır

Fakat bu sistemlerin en zayıf ve can sıkıcı yönlerinden birisi şebeke darbelerine ve voltaj akımlarındaki değişimlere bağlı olarak dayankısız olmaları ve bu durumlarla karşılaştıklarında görevlerini yerine getirememeleridir. Bunun yanı sıra yıldırım düşmeleri de bu voltaj değişimlerini etkilediğinden iklim değişikliği çok yaşanan bölgelerde de tercih edilme sebepleri kısıtlı kalabilmektedir. Bununla birlikte diğer bir önemli nokta ise bu sistemlerin daha verimli ve daha uzun vadede kullanımlarını sağlayabilmek ve bu sistemleri voltaj değişikliği ve şebeke darbelerine karşı koruyabilmektir. LED aydınlatmaların kullanım prensiplerinde; kullanıldığı geniş alanlar içerisinde, komponent (besleme) sistemleri de bulunması, bu besleme sistemlerinin sayılarının da aydınlatma sayılarına eşit olmaları gerekmektedir. İster bir tane istese yüzlerce aydınlatma ünitesi olsun, her bir birime komponent sistemlerin uygulanması kaçınılmazdır. Bu yüzden de bu komponent sistemlerin voltaj değişikliklerine karşı korunması ve her bir komponet e ayrı ayrı Parafudr koruma sistemlerinin uygulanması gerekmektedir.

Led Sokak Aydınlatmada Parafadır ff

Led Sokak Aydınlatmada Parafadır ff

Parafadır koruma sistemlerinin çalışma prensipleri de geniş voltaj aralıklarında bir gerilim korumasına sahip olmaları varistirler ve gaz deşarj teknolojilerinin kombinasyonlarını kullanarak sağlamalarıdır. Çeşitli markalar ve farklı koruma sistemlerinin sunulduğu Parafudr koruma sistemleri ile daha geniş veya daha kompakt alanların korumaları sağlanabilir, sitemler arasında veri geçişi sağlayan data sistemlerinin de korunmasını kolaylıkla sağlanabilmektedir. Böylece sistemlerin ömrü hem veri akışı açısından ve gösterim amaçlı kullanılan LED teknolojilerin kullanıldığı alanlarda organize bir görüntü akışı sağlanmasından hem de bakım maliyetlerinin çok aşağı çekilmesi bakımından Parafudr sitemlerin kullanımları elzem olmaktadır.Sevgili Davetsiz Hayat okurları konu hakkında yorum ve görüşlerinizi bekliyoruz.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz