Davetsiz Hayat'a hoşgeldiniz, 16 Kasım 2017

LG G-3 Bulanık Ön Kamera Sorunu

Merhaba  arkadaşlar. Bu yazımızda size  LG -G3 marka telefonun kronik sorunlarından biri olan bulanık ön kamera problemi konusunda bilgi vereceğiz.

Öncelikle kameramızda ki bulanıklık probleminin teşhisi önemlidir. Kamera bir gün öncesinde çalışıyor ve o an gitmişse bunun altında farklı nedenler yatabilir. ( Sıvı alması, kamera bozulması , Buharlaşma )

Eğer ön kamera son zamanlarda git gide bulanıklaşıyor ise bunun nedeni lensin önüne  ve ön kısımındaki cama dolan tozdan kaynaklıdır.

LG – G3 telefonlarda  ön kamera etrafında  çok küçük bir  koruyucu conta görevi gören plastik malzeme var. Bu malzeme zamanla aşınabiliyor. Özellikle LG -G3 ün  hoporlör deliklerinden içeriye toz sızıp  ön kameraya ulaşmış olabiliyor. Bu durumda zamanla kameranın gözle görünür oranda bulanık olmasına neden oluyor.

Bulanık Ön Kamera Problemi Çözümü

LG telefonların sökülmesi  çok kolaydır. Eğer  bir tamir kitiniz var ve bu işlere meraklı iseniz kendiniz  söküp sorunu giderebilir siniz. Telefon garantili ise ellemeyin mutlaka garantiye gönderin. Garanti süreniz bitmiş ve bu işlerden anlamıyorsanız  bir telefoncuya  ön kamerayı söküp temizlettirin . Ben bu işlemi  15 dk da yaptım.

Telefonun arka kapağını açtığınızda  sıralı onlarca vida vardır. Hepsini sökün ( Bu işlemi yaparken batarya sim kart sd kart çıkarın) .  Hepsini söktüğünüz de  alttaki ana kartı koruyan 2 adet daha kapak olduğunu görceksiniz. Üst bölümde  bulunan aşağı doğru iki bacağı uzanan  kapağı sökün. Altına anakartın büyük bir bölümünü göreceksiniz. Hiç bir şeye dokunmayın. Tornavida sürmeyin. Ve olabildiğince nazik olun.

Daha sonra  ön kameranın sağ üstte olduğunu göreceksiniz. Plastik bir alet vasıtası ile bağlı bulunduğu soketi alttan kaldırın. Tık diye atacaktır. Sonra kamerayı cımbızla alın. Altındaki boşluğu girdiği yeri iç camını  toz bırakmayan bir bezle silin ( Çok az kolonya damlatılmış kulak çubuğu iyi iş görüyor). daha sonra  ön kamerayı yerine ve soketine oturtun. Aynı şekilde kapağı koyun. Söktüğünüz vidaları geri takın . İşlem tamam…

Anlayamadığınız bir konu var ise yorum yazmaktan çekinmeyin

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Ferhat engin dedi ki:

    Hocam ben bu islemi 4-5 defa yaptim fakat her defasinda 1 hafta icinde yeniden bulaniklasiyor.O dediginiz contayimi degistirmem lazim ve nerede bulabilirim ayrica almak istesem bu parcayi ne diyerek sorup alabilirim?

    1. Davetsiz Hayat dedi ki:

      davetsizhayat at gmail.com buradan ulaşın yardımcı olmaya çalışayım

Yorum Yaz