Davetsiz Hayat'a hoşgeldiniz, 15 Aralık 2017

Matematik Öğretmenliği İş İmkanları ve 2016 Maaşları

Matematik Öğretmenliği İş İmkanları ve Maaşları

Kutsal meslekler arasında sayılmakta olan öğretmenlik mesleği için ülkemizde de öğretmenlik bölümü de gösterilmekte olan ilgi son derece fazladır. Bu bölümler arasında en çok tercih edilmekte olanlar arasında Matematik öğretmenliği gösterilebilir. Matematik öğretmenliğinin çok tercih edilmesinin bir sebebi de öğretmen adaylarının okul sonrasında alacağı formasyon ile, ilkokuldan, liseye kadar eğitim verebilme imkanının bulunmasıdır.

Matematik Öğretmenliği İş İmkanları

Matematik öğretmenliği bölümünden mezun olmuş olan öğretmenler, gerek devlet gerekse de özel kurum ve de kuruluşlar içerisinde çalışabilmektedir. Devlette kamu kurumları içerisinde çalışmak isteyen öğretmenler için KPSS sınavı bir ön koşuldur. KPSS’den yüksek bir puan almak, atanacağınız okulu, ili hatta sınıf seviyenizi belirlemektedir.

Devlet kurumlarının yanı sıra özel sektör de Matematik öğretmenleri için uygun olan alanlar arasındadır. Özel sektör içerisinde hemen hemen her kuruluş öğretmen seçimleri için kendi kriterlerini koymakta, hatta sınav dahi yapmaktadırlar.

Matematik Öğretmenliği Maaşları

Matematik öğretmenliği maaşları, çalıştığınız kurum, sene gibi bazı faktörler ile belirlenmektedir. Devlet kurumlarında çalışmakta olan öğretmenler için, sene yıl gibi faktörler devlet memurluğu maaşını etkilemektedir. Bunun yanı sıra özel sektör içerisinde ise, çalıştığınız kurum ve kriterler,  alacağınız maaşı belirlemektedir. Bu maaşların yanı sıra, nöbet ücreti, özel sektör içerisinde öğrenci ile birebir ilgilenme ve danışmanlık ücretinin yanı sıra okul dışında da özel dersler ile, gelirinizi arttırmanız mümkündür.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Emre dedi ki:

  Lelmisiniz beyler

 2. Altann dedi ki:

  bilgilendirme için teşekkürler emeğinize sağlık

  1. beyuzman dedi ki:

   Rica ederim sağolun…

 3. cihan dedi ki:

  basarılı

 4. gizem dedi ki:

  cok güzel basarılı

 5. ÇETİN ÇOLBAN dedi ki:

  iyi

Yorum Yaz