Davetsiz Hayat'a hoşgeldiniz, 15 Aralık 2017

MYBB Forum Nasıl Kurulur ?

Evet arkadaşlar bugünkü makalemizde sizlere MyBB forum nasıl kurulur bunu detaylı bir şekilde anlatacağım. İlk olarak MyBB istediğiniz sürümünün türkçe kurulum paketini bilgisayarınıza indirin.

Sitenizin FTP bilgileri ile tavsiyem Filezilla üzerinden sunucunuza bağlanın ve ana dizine yani Public_html içerisine mybb kurulum dosyalarını atın. Birkaç dakika içerisinde dosyaların aktarımı tamamlanacaktır. Bu süre içerisinde boş durmuyoruz. Sitemizin cpaneline girip 1 adet mysql veritabanı oluşturuyoruz. Bu veritabanı forumumuzun kurulumunda gerekli olacaktır.

Mybb dosyalarının aktarımı bittiğinde ise siteadresi.com/install yazaraktan mybb kurulum alanına giriniz. Buradan mybb forumunuzun kurulumu tamamlayacaksınız. Sizden veritabanı bilgileri, admin giriş bilgileri ve kurmak istediğiniz forumun adı gibi bilgileri isteyecek. Oldukça kolay.

Veritabanı girdiğiniz bölümde sunucu bölümü localhost olarak kalmalı, değiştirmeniz gereken yerler; veritabanı adı, veritabanı kullanıcısı ve veritabanı şifresidir. Diğer yerleri doldurmanıza gerek yok.

Admin bilgilerinin istediği bölümde yönetici kullanıcı adı ve şifresini belirleyip, mail adresinizi yazmalısınız.

Forum bilgilerinin istediği bölümde forum başlığını seo açısından maksimum 60 karakterden oluşturmanızı öneririm. Forum açıklamasını ise maksimum 160 karakterden oluşturun. Ve diğer basit bilgileri de kendinize göre doldurun.

Eğer tablo oluşturuyor kısmında bir hata çıktıysa tek nedeni kurulum dosyalarını eksik atmışsınızdır. Tekrar atmayı deneyin.

Tüm bu işlemleri tamamladıktan sonra ana dizininizdeki install adlı klasörü sitenizin güvenliği açısından silmenizi tavsiye ederim.

Site adresiniz ile girdiğinizde artık MyBB forumunuzu yönetmeye başlayabilirsiniz 🙂 İyi forumlar dilerim…

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Williamrah dedi ki:

    Thanks again for the article post.Much thanks again. Keep writing. Haste

Yorum Yaz