Davetsiz Hayat'a hoşgeldiniz, 17 Kasım 2017

Ofis Dekorasyonunda Pastel Renkler Nasıl Kullanılmalıdır?

Günümüzde en fazla merak edilen ofis dekorasyon konularından biri de ofis dekorasyonunda pastel renklerin nasıl kullanılabileceği konusudur. Özellikle yeni ofis açmış olan bireylerin çokça merak ettiği bu konu hakkında makalemizde detaylı olarak bilgiler sunmaya çalışacağız. Bilindiği üzere ofis dekorasyonları da birçok yönleri sayesinde ev dekorasyonlarına benzemektedir. Evlerimizin rengarenk olması bizleri nasıl mutlu edebiliyorsa ofislerimizin de rengarenk olması bizleri o ölçüde mutlu etmektedir. Peki ofis dekorasyonunda pastel renkler nasıl kullanılmalı? dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan bu önemli konumuz hakkında bilgiler sunalım.

Ofis Dekorasyonunda Pastel Renkler Şu Şekilde Kullanılmalı;

  • İlk olarak mekan aydınlatılmalı: Ofis dekorasyonunda yapılması gereken ilk iş mekanın aydınlatılması konusudur. Dolaysıyla ofislerde beyaz avizeler yerine daha canlı aydınlatma ürünleri tercih edilmelidir.
  • Açık renkler tercih edilmeli: Ofislerde özellikle açık renkler tercih edilmelidir. Bu sayede ofisinizin daha canlı ve renkli görünmesini sağlayabilir ve bununla birlikte çalışma ortamınızda pozitif bir havanın oluşmasını sağlayabilirsiniz.
  • Lavabo ve wclerde kaliteli ve renkli temizlik ürünleri tercih edilmeli: Ofisinizin güzel görünmesini isterseniz lavabo ve wclerde renkli ve kaliteli temizlik ürünleri tercih etmelisiniz. Bununla birlikte bu kısımlarda büyük boy aynaları da bulundurmaya özen göstermelisiniz.
  • Çalışma masalarınızın renkli olmasına özen göstermelisiniz: Ofisinizde yer alan tüm çalışma masalarınızın rengarenk olması sizleri ve müşterilerinizi ve sizlerin çalışma arkadaşlarınızı pozitif yönde etkileyecektir.

Görüldüğü gibi ofis dekorasyonunda pastel renklerin kullanımı bu yöndedir. Yukarıda da belirtildiği üzere birçok yönleri sayesinde ev dekorasyonlarına benzetilebilen ofis dekorasyonlarında pastel renklerin kullanılması oldukça önemlidir. Bu renklerin ofislerde kullanılması beraberinde ofislerin daha şık ve daha estetikli görünmesini sağlamaktadır. Bununla birlikte yapılan bir araştırmaya göre ofis dekorasyonlarının ofis çalışanları üzerinde birçok olumlu veya olumsuz etkiler meydana getirdiği ortaya çıkmıştır. Örneğin tek bir renk tonunda dizayn edilen ofislerde çalışan bireylerin gün boyu sıkıldıkları ve bir miktar strese girdikleri ortaya çıkarken daha renkli tonlar ile dizayn edilmiş ofislerde çalışan bireylerin gün boyu kendilerini daha mutlu ve enerjik hissettikleri ortaya çıkmıştır. Dolaysıyla ofis dekorasyonlarında pastel renk kullanımı gerek ofis çalışanları üzerinde ve gerekse de diğer bireyler üzerinde birçok olumlu veya olumsuz etkiler ortaya çıkarmaktadır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz