Davetsiz Hayat'a hoşgeldiniz, 16 Kasım 2017

Outlook 2010 Gönderilen Maili Geri Çekme

 

Mail Geri Çekme

Bazen  yanlışlıkla  gönderdiğimiz mailler olmuştur. Ve ya  yanlış kişileri  CC ekleyip  göndermişizdir. Bu durum  özellikle iş hayatında ciddi sonuçlar doğurabilir . Bir kişiye görmemesi gereken  fiyatları ya da bilgileri atabilirsiniz. Bu durumun çaresi var tabiki.

Karşı taraf mailinizi okusa da o maili  geri  çekebilirsiniz. Ekteki dosyaları indirdiyse buna  yapacak bir şey yok .. Ama  yazılı metni  hala geri çekebilirsiniz.

Outlook  201 da  maili geri çekme

  • İlk önce  gönderilmiş  öğeler kısmından geri çekmek istediğimiz postayı çift tıklayarak ayrı bir pencerede açıyoruz.
  • Daha sonra  üstteki sekmeler den dosya  sekmesinin yanındaki  ileti sekmesine tıklıyoruz. Açılan menüden  eylemler  kısmını seçiyoruz. Buradan da bu iletiyi geri çek  sekmesini tıklıyoruz.

Burada alıcılar henüz iletiyi okumamışsa o iletiyi karşıdaki kişinin bilgisayarından silebilirsiniz. ve ya karşıya gönderdiğiniz maili geri çekebilir yerine düzeltip tekrar koyabilirsiniz.

Eğer  maili  çok kişiye gönderdiyseniz hepsinden geri  çekme raporu gelecek ve bu da sunucunuzu  yoracaktır.

Yukarıda anlattığım şekilde  gönderilen mailler geri çekilebilir. Benim anlatımım Office  2010 içinde  bulunan Oulook 2010 içindir. Diğer Outlook  programlarında da benzer şekilde gönderilen mailler geri çekilebilir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz