Davetsiz Hayat'a hoşgeldiniz, 16 Kasım 2017

Penye ipten Penye Sepet Nasıl Yapılır ?

penye-ipten-sepet-yapimi

Penye Sepet Yapımı

Evde ek iş  yaparak para kazanma yollarından biri de penye ip  kullanarak penye sepet  yapmaktır.  Penye sepet yapmak  kolay görünse de  penye ipleri  bulmak ve  çeşitli örgü  modellerini kullanarak yapmak  o kadar kolay değildir.

Penye Sepet Yaparken Hangi ip Kullanılır ? 

Penye sepet yaparken  adı  üzerinde  kumaş  kesilerek  yaklaşık 3 cm genişliğinde  penye kumaş  kullanılarak rulolar halinde satılır. Piyasa da   penye  ip üreten firmalar çok  bulunmadığı  için  bazı renkleri bulmak kolay değildir.

penye-ip-banyo-takimi

Penye İpten Banyo Takımı

Penye iple hangi tür işler yapılabilir.

  • Penye Sepet:  Penye  ip  kullanılarak  çeşitli  boy ve ebatlarda  penye sepetler  yapılabilir. Bunlar  oval, kare,  dikdörtgen gibi  çeşitli şekillerde yapılabildiği  gibi;  kapaklı , kulplu gibi  çeşitli özelliklerde de  yapılabilir. Yapımında  bir çok örgü tekniği  kullanılabilir. çeşitli  objeler ile  süslenebilir.
  • Penye ipten puset: penye ip  kullanılarak  bebek taşıma  puseti yapılabilir. Bu ip son derece  dayanıklı olduğu  için hem güvenlidir hem de bebeğinizi sıcak bir  ortamda taşıyabilmenizi sağlar.
  • Penye Banyo Takımı: Penye ip kullanarak  penye sepetlerden oluşan bir settir.  Bir adet büyük sepet  bir adet  orta boy sepet ve  bir adet  küçük boy ( kalemlik tarzı ) penye sepetten  oluşan bir settir.
  • Penye ip sırt çantası: Penye  ip  kullanılarak  şık bir sırt çantası  yapabilirsiniz. Sırta asmalı  ve  oldukça geniş bir bölmesi olan  çeşitli renklerde  cicili  bir sırt çantası  yapmak hiç de zor değil.
  • Penye supla: Penye ip  kullanarak yemek masalarınızı  ve çeyiz  bohçanızı süsleyecek şık  suplalar  yapabilirsiniz.

Penye  İp ve  Penye Sepetleri Nereden Temin Edebiliriz ? 

Penye  ipler  genelde  tuhafiyelerde  bulunur. İnternet ortamında da  penye  ip satanlar vardır. Ama en kaliteli penye ipler eksiz  olan penye iplerdir. Piyasada  bulunan iplerde  ekler bulunabilir ve bazı  yerlerinde eni kısa gelmektedir.  İp alırken  bunlara dikkat etmelisiniz.

Penye Sepet Nasıl Süslenir ? 

Penye sepet yaptıktan sonra  çeşitli kurdeleler kullanarak  süslenebilir. Özellikle  tuhafiyelerde satılan  tül ve  danteller ile  çeşitli bir hava verilir.

Penye Sepet Nereden Alınır ? 

Penye sepet konusunda  internette  bir  çok ilan bulunur. Bizde size bunlardan biri olan sepetçizade ‘ yi

tanıtacağız.  Sepetçizade  profesyonel olarak  penye sepet, amigurumi  bebek ve örgüden  çeşitli  eşyalar yapan instagram sayfasıdır.  Size özel, kişiye özel penye sepetler, penye puset, penye  banyo takımları  vb bir çok örgü  işi  yapmaktadır.

Penye sepet yapımı  hakkında sorularınız var ise yorum olarak  belirtebilir siniz.  Yakında  youtube kanalımızda penye sepet yapımı , amigurumi  yapımı konusunda videolara  da yer vereceğiz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz