Davetsiz Hayat'a hoşgeldiniz, 15 Aralık 2017

Pokemon Go nasıl oynanır?

POKEMON GO NASIL OYNANIR?

Son günlerin en çok rağbet gören oyunu Pokemon Go oldu. Dünya çapında çılgınlar gibi oynanan ve oldukça zevk veren oyun nasıl bir içeriğe sahiptir?

pokemon-go-nasil-indirilir

Pokemon Go nasıl oynanır? Bu oyun ile ilgili tüm merak ettikleriniz yazımızın devamında.

Android ve IOS işletim sistemlerinde oynanabilen bu oyun tüm dünyada çılgınlar gibi oynanıyor. 7’den 77’ye herkesin merak ettiği ve indirip oynamak istediği Pokemon Go bir sanal gerçeklik oyunudur. Şu anda sayılı ülkelerde resmi olarak oynanan bu oyun daha Türkiye pazarına girmedi. Ancak bu oyuna internet üzerinden erişim sağlayıp indirebilir ve oyunun zevkine varabilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken bir konu var: Türk Telekom bu oyun hakkında detaylı bir çalışma yürütüyor.

Ülkemiz için resmi olarak oynanmayan ancak sizlerin internet üzerinden elde edebileceğiniz oyun Android cihazlarda Google Play Store’da bulunuyor. Tabii bunun için öncelikle oyunu oynamak için APK dosyaları bulup bunu telefonunuza kurmalısınız. Bu APK dosyası Google Play Store’de bulunmuyor ne yazık ki. APK dosyasını indirdikten sonra yapmanız gereken şey; Ayarlar bölümüne girip güvenlik seçeneğini seçmek. Buradan Bilinmeyen Kaynaklara İzin Ver bölümünü seçmeli ve aktif etmelisiniz. Bu sayede Google Play Store haricinde her yerden indirme yapabilirsiniz.

images (4)

IOS işletim sisteminde ise bu oyunu oynamak için yapmak gerekenler biraz daha karmaşık. Bildiğiniz gibi Türkiye pazarına resmi olarak daha girmeyen oyun sadece Kuzey Amerika, Yeni Zelanda ve Avustralya’da oynanabiliyor. Bu nedenle IOS işletim sistemine sahip telefonlarınızda bulunduğunuz IP’yi bu ülkelerden birinde olarak göstermelisiniz. Böylece Pokemon GO oyununu oynayabilirsiniz.

Pokemon GO oyununda sanal gerçeklik üzerinden bakarak çevrenizde bulunduğunuz Pokemonları avlamaya çalışıyorsunuz. Sizlere oyun başlarken bir Poke Top veriliyor ve bu Poke Topların sayıları sınırlı oluyor. Eğer toplarınız biterse bunları ücret karşılığında yenileyebiliyorsunuz. Sizin konumunuza göre belirlenen Pokemon yerleri sizlerin gezmesine sebep oluyor. Oyunu en çekici kılan bölüm ise budur. Yerinizde durarak değil de gezerek oynuyorsunuz.

Pokemon GO oyunu ücretsiz bir sanal gerçeklik oyunudur. Ancak oyun içerisinde bulunan Poke Top ve diğer nesneler ücretlidir. Bu nedenle Poke Toplarınızı tasarruflu kullanmanızı öneririz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz