Davetsiz Hayat'a hoşgeldiniz, 15 Aralık 2017

Programsız PDF Birleştirme İşlemi

Programsız PDF Birleştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

 

Bilgisayarlarda kullanılan PDF uzantılı dosyaların amacı, içeriğin değiştirilemez olmasıdır. Bu şekilde evrakların korunması da mümkün olmaktadır. Tarayıcı ile taratılan evrakların veya PDF uzantılı olarak oluşturulan evrakların kimi zamanlarda birleştirilmesi icap edebilir. PDF uzantılı dosyalar Office programlarına göre farklıdır. Word, excel gibi Office programlarında birleştirme, silme, üzerinde oynama çok rahatlıkla yapılabilmektedir. Fakat PDF uzantılı dosyalar da bu işlerin yapılması çok güçtür.

 

Birden fazla PDF uzantılı dosyaların aynı dosya içerisinde birleştirilmesi, teknolojinin ileri düzeylere ulaşması ile mümkün hale gelmiştir. Bu işlemler için internet üzerinden birçok programlar bulabilirsiniz. Bu programlar olmadan da kişisel bilgisayarlarınızda PDF dosyalarını birleştirebilirsiniz.

 

Programsız PDF birleştirme işlemi nasıl yapılır?

 

Öncelikli olarak PDF uzantılı dosyalarınızı aynı klasör içerisine toplamalısınız. Bu işlemin ardından internet üzerinden belirlediğiniz PDF birleştirme adresine girmelisiniz. İnternet üzerinden yapılan bu işlemlerde bilgisayarınıza herhangi bir uygulama ve program yüklemeniz gerekmemektedir. İnternet adresini açtıktan sonra PDF seçeneklerinden birleştir butonunu tıklamalısınız. İnternet adresinde birçok seçenek bulabilirsiniz. Bunların içerisinde PDF uzantılı dosyayı word’ e çevirme, excel’ e çevirme, birleşik olan PDF uzantılı dosyayı ayırma, JPEG uzantıya dönüştürme gibi işlerinizi kolaylaştıracak seçenekler bulabilirsiniz. Bu seçenekler arasından birleştirme butonuna bastığınız anda birleştirme ekranına geçiş yapılacaktır.

 

Bu ekranda iken dilerseniz Göz at butonunu tıklayabilir, dilerseniz birleştirme yapacağınız PDF uzantılı dosyalarınızı Mouse ile tutarak ekran da gösterilen yere bırakabilirsiniz. Bu şekilde PDF uzantılı dosyanız birleştirilmeye hazır hale gelecektir. Bu işlemin ardından birleştir ve böl seçeneklerinden birleştir butonunu tıkladığınız da internet adresi belirtilen PD   DF uzantılı dosyaları birleştirmeye başlar. Bu işlem dosyaların boyutlarına göre süre belirlemektedir.Programsız PDF birleştirme işlemi bittikten sonra yeni oluşturulan dosya ekranda görünür. Bu dosyayı bilgisayarınıza indirerek işlemlerinize devam edebilirsiniz.
Programsız PDF birleştirme hakkında takıldığınız bir durum ve ya programsız pdf birleştirme yaparken bir hata ile karşılaşırsanız bize buradan yorum kısmından bilgi verdiğiniz takdirde size gerekli yardım edilecektir umarım programsız PDF birleştirme makalemiz sizlere yardımcı olmuştur iyi günler dileriz sevgili Davetsiz Hayat okurları.

 

 

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz