Davetsiz Hayat'a hoşgeldiniz, 16 Kasım 2017

Saç Boyarken Oluşan Boya Lekeleri Nasıl Çıkar ?

sac-boyasi-lekleri-nasil-cikar

Saç boyası lekeleri

Bir çok insan  saçlarını boyatmaktadır. Bazıları ise dışarıdan boya alarak evde bu işlemi kendileri  yapmakta. Kuaförde saç boyatanlar  vücuduna bulaşan  boyalarla  pek alakadar olmazlar. Fakat  evde  kendileri saç boyayanlar için bu çok can  sıkıcı bir durumdur.

Evde saç boyarken boya lekelerini temizlemek  için birkaç pratik  uygulama vardır. Bunlardan birincisi  boyama  işlemine  başlamadan alınan önlemlerdendir.

  • Boya deyebilecek yerlere  saç spreyi sıkmak; Bu şekilde  boyanın ciltte kuruması  engellenir ve boyama  işleminden sonra kolay temizlenir.
  • Boya yapmadan önce boya deyebilecek yerlere vazelin sürülmesi ; Bu daha kullanışlı bir yöntemdir. Boya  yapmadan önce sürülen vazelin sayesinde  boya  cilde temas etmez ve boyama  işlemi sonrasında  kolayca  cilt temizlenir.

Ciltte asetona karşı alerjisi olmayanlar boya deyen yerlere aseton  yardımı  ile  boya kalıntılarını  temizleyebilirler.

Aynı şekilde limonlu su da  güzel bir boya çıkarıcıdır.

Zeytin yağlı  pamuk da  boya lekelerini  ciltten çıkaran bir yöntemdir.

Boya lekeleri elbiselerde ise  sirkeli ve detarjanlı bir su ile bir zaman beklettikten sonra normal şekilde makinede yıkanabilir. Çok açık renk  bir elbise değilse  lekeler çıkacaktır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz