SAĞLIK KURUMLARI İŞLETMECİLİĞİ İŞ İMKANLARI ve 2016 MAAŞLARI

195 okunma

SAĞLIK KURUMLARI İŞLETMECİLİĞİ İŞ İMKANLARI ve 2016 MAAŞLARI

Bu bölümden mezun olanların iş imkanları oldukça fazladır. İş bulma konusunda sıkıntı duyulmayacak mesleklerden biri olan sağlık kurumları işletmeciliği çeşitli iş imkanlarına sahiptir. Bunlardan bazıları; devlet hastaneleri, üniversite hastaneleri, özel hastaneler, belediye sağlık hizmetleri, ecza depoları, ağız – diş sağlığı merkezleri, rehabilitasyon tıp merkezleri, medikal cihazların imalatını yapan şirketlerde iş olanakları mevcuttur. Bir diğer merak ettiğiniz konu olan sağlık kurumları işletmeciliği iş imkanı ve 2016 maaşları hakkında küçük çaplı bilgiler verelim.

Bu bölüm ülkemizde çeşitli üniversitelerde bulunur. Bu bölüme sahip olan üniversitelerin tamamı ise YGS-6 puan türü ile öğrenci alımı yapmaktadır. Bu bölümün belli bir zaman diliminde staj yapabilme imkanınız bulunmaktadır. Ayrıca bölüm okuma süresi 2 yıldır. Yani bu meslek dalı 2 yıllık bir bölümdür. Bu bölümden mezun olduktan sonra alacağınız unvan ise; ‘Sağlık Kurumları İşletmecisi’ unvanı olacaktır.

Sağlık kurumları işletmecisi unvanını kazanan birisi artık rahatlıkla iş bulabilir. Bu iş sahaları başta hastaneler olmak üzere çeşitli imkanlar da vardır. Bunlar; üniversite hastaneleri, devlet hastaneleri, özel hastanelerdir. Eğer kamu sektöründe yani devlet hastanesinde çalışmak isterseniz bu bölümü bitirmekle birlikte KPSS yani; Kamu Personeli Seçme Sınavı’na  girmeniz gereklidir. Bu sınavda başarısız olanlar ise özel hastanelerde ve üniversite hastanelerinde sağlık kurumları işletmeciliği yapabilirler. Yukarıda da söylediğimiz gibi iş olanakları sadece bunlardan ibaret değildir. Oldukça fazla iş kapısı bulunur bu meslekte.

SAĞLIK KURUMLARI İŞLETMECİLİĞİ 2016 MAAŞLARI

Bunları anlattınız çok güzel ancak maaşlar ne durumda diyorsanız sizlere maaşlardan da bahsedelim. Devlet ya da üniversite hastanesine atanan mezunlar devlet memuru statüsünde maaş alırlar. Buna ek olarak hastanenin döner sermayesinden de paylarına düşenleri alırlar. Bu döner sermaye ücreti her hastaneye göre farklılık gösterebilir. Bu nedenle maaş olarak 3500 TL alan işletmeci olduğu gibi 5000 TL alan işletmeci de olabilir.

beyuzman

Öğrenci,Elektrik Elektronik Mühendisliği,Doktor,Webmaster,Bilgisayar mühendisi,Eğitim uzmanı ne bekliyorsanız onu karşılarım saygılarımla

SAĞLIK KURUMLARI İŞLETMECİLİĞİ İŞ İMKANLARI ve 2016 MAAŞLARI (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Sağlık kurumları işletmeciliği gerçektende kötü bir bölüm bence çünkü ataması ve kpss si yüksek ancak zengin olursan iyi para kaldırırsın işletmeden

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın


gazete manşetleri