Davetsiz Hayat'a hoşgeldiniz, 21 Şubat 2017

Sağlık Kurumları İşletmeciliği ve 2017 MAAŞLARI

SAĞLIK KURUMLARI İŞLETMECİLİĞİ İŞ İMKANLARI ve 2017 MAAŞLARI

Bu bölümden mezun olanların iş imkanları oldukça fazladır. İş bulma konusunda sıkıntı duyulmayacak mesleklerden biri olan sağlık kurumları işletmeciliği çeşitli iş imkanlarına sahiptir. Bunlardan bazıları; devlet hastaneleri, üniversite hastaneleri, özel hastaneler, belediye sağlık hizmetleri, ecza depoları, ağız – diş sağlığı merkezleri, rehabilitasyon tıp merkezleri, medikal cihazların imalatını yapan şirketlerde iş olanakları mevcuttur. Bir diğer merak ettiğiniz konu olan sağlık kurumları işletmeciliği iş imkanı ve 2017 maaşları hakkında küçük çaplı bilgiler verelim.

Bu bölüm ülkemizde çeşitli üniversitelerde bulunur. Bu bölüme sahip olan üniversitelerin tamamı ise YGS-6 puan türü ile öğrenci alımı yapmaktadır. Bu bölümün belli bir zaman diliminde staj yapabilme imkanınız bulunmaktadır. Ayrıca bölüm okuma süresi 2 yıldır. Yani bu meslek dalı 2 yıllık bir bölümdür. Bu bölümden mezun olduktan sonra alacağınız unvan ise; ‘Sağlık Kurumları İşletmecisi’ unvanı olacaktır.

Sağlık kurumları işletmecisi unvanını kazanan birisi artık rahatlıkla iş bulabilir. Bu iş sahaları başta hastaneler olmak üzere çeşitli imkanlar da vardır. Bunlar; üniversite hastaneleri, devlet hastaneleri, özel hastanelerdir. Eğer kamu sektöründe yani devlet hastanesinde çalışmak isterseniz bu bölümü bitirmekle birlikte KPSS yani; Kamu Personeli Seçme Sınavı’na  girmeniz gereklidir. Bu sınavda başarısız olanlar ise özel hastanelerde ve üniversite hastanelerinde sağlık kurumları işletmeciliği yapabilirler. Yukarıda da söylediğimiz gibi iş olanakları sadece bunlardan ibaret değildir. Oldukça fazla iş kapısı bulunur bu meslekte.

SAĞLIK KURUMLARI İŞLETMECİLİĞİ 2017 MAAŞLARI

Bunları anlattınız çok güzel ancak maaşlar ne durumda diyorsanız sizlere maaşlardan da bahsedelim. Devlet ya da üniversite hastanesine atanan mezunlar devlet memuru statüsünde maaş alırlar. Buna ek olarak hastanenin döner sermayesinden de paylarına düşenleri alırlar. Bu döner sermaye ücreti her hastaneye göre farklılık gösterebilir. Bu nedenle maaş olarak 3500 TL alan işletmeci olduğu gibi 5000 TL alan işletmeci de olabilir.

Benzer Yazılarımız

Bir önceki yazımız olan İLAHİYAT BÖLÜMÜ İŞ İMKANLARI ve 2017 MAAŞLARI başlıklı makalemizde İlahiyat 2017, İlahiyat 2017 iş imkanları ve İlahiyat 2017 Maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. selim çalışkan dedi ki:

    Sağlık kurumları işletmeciliği gerçektende kötü bir bölüm bence çünkü ataması ve kpss si yüksek ancak zengin olursan iyi para kaldırırsın işletmeden

Yorum Yaz